Pages

______________________________________________________________________

______________________________________________________________________

czwartek, 9 kwietnia 2015

Aberracje liturgiczne cz. 105 - Wigilia Paschalna w kościele katolicko-reformowanym o. Jezuitów.Recytacje, tańce z flagami i koncert ewangelizacyjny z elementami Mszy świętej. Na ołtarzu reflektory estradowe a księża w plastykowych ornatach. Podczas Przeistoczenia wierni stoją a kapłan po elewacji Postaci Eucharystycznych nie przyklęka. Znak pokoju z buziaczkiem, tak jak trzeba a Komunia święta ze względu na brak kapłanów rozdawana także przez świeckich szafarzy. Czy to aby na pewno jest kościół katolicki? Niestety tak. To wszystko miało miejsce w kościele ojców Jezuitów w Łodzi. Kyrie eleison!


6 komentarze:

Mateusz Świerk pisze...

jakie to sie ma do przyblizenia człowiekowi prawdziwego Boga to wszystko wygląda jak marny spektakl, w dodatku zrozumialy tylko dla ksiezy i ministrantów (ale chyba nie wszystkich) , tych tanczacych kobiet i grajków. a reszta??? gdzie ? wystarczy popatrzec na twarze tych ludzi na kościele...są bo są. .jak to w ogole nazwać, bo to nawet nie jest Novus Ordo - ono wbrew pozorom tez ma zasady i reguly , a tu totalna samowolka

Anonimowy pisze...

A w parafii pw Wniebowzięcia NMP we Wrocławiu Ołtaszyn którejś niedzieli siostra zakonna rozdawała komunię, aby pomóc księdzu.... choć nie było tak wiele osób.

Norbert Polak pisze...

Tańce?! Co to, jakiś teatr?!
Anonimowy, siostra?! Jest więc coraz gorzej, a to z powodu rozmywania doktryny i zapominaniu o tym, że Bóg jest nie tylko miłosierny, ale i sprawiedliwy.

Boże zmiłuj się nad nami i oświeć nas!

Anonimowy pisze...

w Kościele Katolickim istnieją świeccy szafarze.Przepis to przepis więc proszę nie robić kretowisk.!!!

Anonimowy pisze...

Anonimowy. Kościół Katolicki to zupełnie inna instytucja od tej, którą się dzisiaj ludziom wmawia, że nim jest. Więc nie pisz głupot i nie kompromituj się rzekomo mądrymi maksymami.

Anonimowy pisze...

Kościół powinie wiernych wprowadzać w liturgię a nie krytykować.Póki jest religia w szkole; póki ludzie chodzą do kościoła. W ten sposób wierni nie szukaliby "ciekawszych" mszy świętych. Pisać. krytykowac łatwo; zrobić coś sensownego - trudniej.

Prześlij komentarz______________________________________________________________________

Redakcja Rzymskiego Katolika nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy opublikowanych na blogu. Komentarze nie mogą zawierać treści wulgarnych, pornograficznych, reklamowych i niezgodnych z prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia komentarzy, bez podania przyczyny.

Uwaga – Rzymski Katolik nie pośredniczy w zakupie książek prezentowanych na blogu i nie ponosi odpowiedzialności za działanie księgarni internetowych. Zamieszczone tu linki nie są płatnymi reklamami.
______________________________________________________________________