______________________________________________________________________

______________________________________________________________________

poniedziałek, 29 maja 2017

Recenzja książki "Święci którzy odmienią Twoje życie."
Święci, którzy odmienią Twoje życie to książka jakiej jeszcze w Polsce nie było. To zbiór 300 żywotów katolickich świętych będących niebiańskimi sojusznikami dla każdego i w każdej potrzebie. Zwieńczeniem każdego żywotu jest informacja pomagająca czytelnikowi zrozumieć, dlaczego to akurat ten a nie inny święty jest przez wiernych wzywany w danej potrzebie, 

Układ książki jest alfabetyczny jeśli chodzi o pośrednictwo świętych i zaczyna się od św. Jana Bosko patrona akrobatów a kończy na św. Jerzym, patronie żołnierzy. Każdemu świętemu autor poświęca 1-2 strony tekstu. Całość napisana bardzo przystępnym językiem, przypominającym momentami Złotą legendę Vorgine, przez to czyta się lekko i choć książka liczy 400 stron to wystarczy kilka godzin aby się zapoznać z jej zawartością. 

To pośrednictwo opisane w tych 300 historiach świętych można by podzielić na kilka grup. Pierwszą z nich stanowią święci, będący patronami zawodów, grup społecznych i tu mamy m.in  patronów ateistów, blogerów, fotografów, fryzjerów, gospodyń domowych, imigrantów, kanciarzy i szulerów, hazardzistów, hotelarzy, mających problemy z teściami, motocyklistów, niesłusznie oskarżanych, nieszczęśliwych małżeństw, ofiar gwałtu, ogrodników, pilotów i pasażerów samolotów, specjalistów public relations, specjalistów od reklamy, upadłych kobiet, właścicieli lombardów a nawet - to nie żart morderców, złodziei, łowców wampirów a nawet apostatów. 

Inną grupę stanowią święci pomagający w naszych codziennych problemach m.in. pokusach seksualnych, autyzmie, chorobach nowotworowych, bólach zębów, chorobach oczu, chorobie alkoholowej, dolegliwościach gastrycznych, głodzie, bólach gardła, gorączce, kacu :), kaszlu, problemach z bezpłodnością, migrenach, oparzeniach, Ale są także tacy święci, którzy pomogą nam w problemach z czarami, odpędzeniem diabła, szkodnikami w ogrodzie,a nawet deszczem. 

Ostatnią grupę stanowią święci będący patronami instytucji, ruchów czy pewnych wydarzeń kościelnych m.in bibliotek, szkół katolickich, mediów, ruchu Pro-Life, Światowych Dni Młodzieży, telewizji, uniwersytetów.

Czytelnikom Rzymskiego Katolika rekomenduje szczególnie świętego Atanazego, patrona ortodoksji katolickiej. 

Warto nadmienić, że książka została bardzo starannie wydana. Dobrej jakości papier plus piękne reprodukcje obrazków (tradycyjna ikonografia) z wizerunkami świętych sprawiają, że książka śmiało może być polecana jako doskonały prezent na wiele różnych okazji jak Pierwsza Komunia, Bierzmowanie etc. Książka będzie także doskonałą pomocą dla katechetów i księży a także dla osób chcących pogłębić swoją wiedzę na temat świętych pomocników w potrzebie.  


Thomas J. Craughwell jest autorem książek i niezliczonych artykułów na temat świętych. Publikował na łamach Wall Street Journal, Emmy, Inside the Vatican, Catholic Digest, St. Anthony Messenger oraz Our Sunday Visitor. Prowadzi także comiesięczną rubrykę o świętych w gazetach parafialnych oraz na portalu catholicexchange.com Miał gościnne wykłady w trakcie konferencji dwóch głównych amerykańskich stowarzyszeń katolickich nauczycieli National Catholic Educator Association i National Conference for Catechetical Leadership. Opowiadał o świętych i procesach kanonizacyjnych w CNN, EWTN, BBC i The Learning Channel. Mieszka w Connecticut. 

INNE KSIĄŻKI AUTORA WYDANE W JĘZYKU POLSKIM

- Święci na każdą okazję. 1001 najskuteczniejszych niebiańskich patronów, Wydawnictwo Hodie, Sandomierz 2006
- Święci nie-święci. O nicponiach, rzezimieszkach, oszustach i wyznawcach szatana, którzy jednak zostali świętymi, Wydawnictwo Esprit, Kraków 2007
Biblijne czarne charaktery. O biblijnych złych córkach, wyrodnych synach, zdradliwych braciach i o tym, czego możemy się dzięki nim nauczyć, Wydawnictwo Esprit,  Kraków 2009 0 komentarze:

Prześlij komentarz

Printfriendly


POLITYKA PRYWATNOŚCI
https://rzymski-katolik.blogspot.com/p/polityka-prywatnosci.html
Redakcja Rzymskiego Katolika nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy opublikowanych na blogu. Komentarze nie mogą zawierać treści wulgarnych, pornograficznych, reklamowych i niezgodnych z prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia komentarzy, bez podania przyczyny.
Uwaga – Rzymski Katolik nie pośredniczy w zakupie książek prezentowanych na blogu i nie ponosi odpowiedzialności za działanie księgarni internetowych. Zamieszczone tu linki nie są płatnymi reklamami.