Pages

______________________________________________________________________

______________________________________________________________________

czwartek, 13 sierpnia 2015

Papież pragnie pojednania z Bractwem


W wywiadzie dla portalu katholisch.de prefekt Kongregacji Nauki Wiary, kardynał Gerhard Müller, odniósł się do tematu rozmów z Bractwem św. Piusa X.

Zapytany o „zaskakującą ciszę dotyczącą Bractwa św. Piusa X” i o to, czy „dążenie do porozumienia zostało zawieszone lub przełożone”, kardynał odpowiedział, że co prawda nie nastąpił żaden przełom w tych rozmowach, ale „życzeniem Ojca Świętego jest, abyśmy stale próbowali [dążyć do porozumienia] ‚con tenacia e pazienza’ – ‚ze zdecydowaniem i cierpliwością’.” Przypomniał on, że „warunkiem pełnego pojednania jest podpisanie preambuły doktrynalnej w celu zagwarantowania porozumienia w zasadniczych kwestiach Wiary.” Jak zapewnia kardynał – „w ciągu ostatnich miesięcy odbyły się różnorodne spotkania, które miały na celu wzmocnienie wzajemnego zaufania.”

Źródło informacji: http://bdp.xportal.pl/

0 komentarze:

Prześlij komentarz______________________________________________________________________

Redakcja Rzymskiego Katolika nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy opublikowanych na blogu. Komentarze nie mogą zawierać treści wulgarnych, pornograficznych, reklamowych i niezgodnych z prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia komentarzy, bez podania przyczyny.

Uwaga – Rzymski Katolik nie pośredniczy w zakupie książek prezentowanych na blogu i nie ponosi odpowiedzialności za działanie księgarni internetowych. Zamieszczone tu linki nie są płatnymi reklamami.
______________________________________________________________________