Pages

______________________________________________________________________

______________________________________________________________________

środa, 27 czerwca 2012

Italia: Pielgrzymka Tradycji do Sanktuarium Maryjnego w Leucea

(2 maja 2012) Setki wiernych zgromadziło się na zorganizowanej przez Szkołę Mater Ecclesia pielgrzymce tradycjonalistów do sanktuarium maryjnego w Leuca. Wśród obecnych byli Jego Eminencja kard. Burke, twórca szkoły oraz kapłani świeccy i zakonni. Podczas procesji odmawiano różaniec do błogosławionej Dziewicy. Przy wejściu do bazylikii chór zaintonował Ecce sacerdos Magnus. W trakcie kazania kard. mówił o zainicjowanym przez papieża nowym ruchu liturgicznym oraz zachęcił zgromadzonych wiernych do modlitwy o pojednanie Bractwa św. Piusa X z Rzymem. Po południu miał miejsce krótki wykład oraz prezentacja książki "La danza vuota intorno al vitello d'oro. Liturgie secolarizzate e diritto", której kard. wespół z prof Raffaele Coppoli i prałatem Nicolą Bux'em jest współautorem.0 komentarze:

Prześlij komentarz______________________________________________________________________

Redakcja Rzymskiego Katolika nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy opublikowanych na blogu. Komentarze nie mogą zawierać treści wulgarnych, pornograficznych, reklamowych i niezgodnych z prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia komentarzy, bez podania przyczyny.

Uwaga – Rzymski Katolik nie pośredniczy w zakupie książek prezentowanych na blogu i nie ponosi odpowiedzialności za działanie księgarni internetowych. Zamieszczone tu linki nie są płatnymi reklamami.
______________________________________________________________________