Pages

______________________________________________________________________

______________________________________________________________________

wtorek, 17 stycznia 2012

Zapomniane prawdy c.d.

Oto paradoks apostolatu: im mniejsze mamy mniemanie o sobie, tym więcej dobra możemy zdziałać. Tylko wtedy, gdy św. Piotr pracował całą noc i nic nie złowił, Chrystus w cudowny sposób wypełnił jego łódź wielką ilością ryb. Im wyższy budynek, tym głębsze są jego fundamenty. Im większa cnota, tym więcej w niej pokory. Dlatego narzędziami Chrystusa na tym świecie są tylko ludzie pokorni. Redukując samych siebie do zera, zostawiają oni miejsce na Nieskończoność, podczas gdy tych, którzy uważają siebie za nieskończonych, Bóg zostawia z ich małym zerem.

Arcybiskup Fulton J. Sheen, "Victory over Vice", 1939r. (wyd. 2004r.), str. 52.

0 komentarze:

Prześlij komentarz______________________________________________________________________

Redakcja Rzymskiego Katolika nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy opublikowanych na blogu. Komentarze nie mogą zawierać treści wulgarnych, pornograficznych, reklamowych i niezgodnych z prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia komentarzy, bez podania przyczyny.

Uwaga – Rzymski Katolik nie pośredniczy w zakupie książek prezentowanych na blogu i nie ponosi odpowiedzialności za działanie księgarni internetowych. Zamieszczone tu linki nie są płatnymi reklamami.
______________________________________________________________________