_____________________________________________________________________

_____________________________________________________________________

niedziela, 8 września 2019

Marcin Zieliński i jego błędna interpretacja Pisma Świętego11 komentarze:

Małgorzata pisze...

A ja uważam że Pismo św.jest przeznaczone dla każdego Chrześcijanina i każdy interpretuje tak jak mu Duch św. objawia.Biblia nie jest zarezerwowana tylko dla wybranych.Wszyscy mamy karmić się tym Słowem.A jeśli chodzi o Marcina to wiele mi rozjaśnił jeśli chodzi o Stary Testament.Św.Piotr też nie miał wykształcenia teologicznego a nie przeszkodziło to w nawróceniu tysięcy ludzi.Więcej pokory życzę.

Lampik2 pisze...

Ślepy ślepego może prowadzić tylko gdzie dojdą?

Unknown pisze...

I dokładnie tak uważają protestanci. A ponieważ każdy może interpretować Pismo Św. po swojemu, przepraszam, jak mu podobno podpowiada Duch Święty, to porozbijali się na tysiące sekt.

Anonimowy pisze...

Nie zgadzam się z wypowiedzią tego zakonnika. Przecież Marcin nie od wczoraj czy przedwczoraj głosi Jezusa i Nim żyje. Jest z Nim związany od dziecięcych lat, modli się i otwiera na łaski Boga. To właśnie uczeni w Piśmie i faryzeusze ukrzyżowali Jezusa i dzieje się to, jak widać, do dziś. Jakie przygotowanie teologiczne miały św. Faustyna, analfabetka św. Katarzyna ze Sieny...? A podobno najlepszym teologiem spośród stworzeń jest sam diabeł. To łaska Boża jest do zbawienia koniecznie potrzebna, także do właściwego rozumienia Pisma. Marcin ją ma, chociażby dlatego, że mimo kąśliwości ludzi oburzonych właściwie na samego Boga, że posługuje się takim prostym narzędziem jak Marcin, nadal robi to co do niego należy i nie ogląda się na ludzi małej wiary.

Anonimowy pisze...

Radzę poczytać św. Ignacego Loyole o rozeznawaniu duchów. Ci przytoczeni świeci byli posluszni w pierwszej kolejności oficjalnemu nauczaniu Kościoła, a nie własnym natchnieniom - ktore nie zawsze, jak wiemy, pochodzą od Ducha Świętego.

Marcin pisze...

Różnica między św. Faustyną i św. Katarzyną ze Sieny a p. Zielińskim jest przede wszystkim taka, że one czerpały ze źródeł Objawienia czyli Pisma Św. i Tradycji w równym stopniu odnosząc to do nauki Kościoła. W przypadku p. Zielińskiego spotykamy się raczej z pominięciem Tradycji i trzymaniem się tylko Biblii, co wskazuje na co najmniej protestanckie odchylenie. Do tego jeszcze praktyki zahaczające o pentakostalizm. Kościół Katolicki nigdy wcześniej takich praktyk nie znał. Takie argumenty, że "Marcin nie od wczoraj czy przedwczoraj głosi Jezusa i Nim żyje...", wcale nie znaczy, że p. Zieliński już dawno nie oddalił się Kościoła Katolickiego. Czy luteranie, kalwiniści lub zielonoświątkowcy też nie mówią, że głoszą Jezusa? Tylko czy to jest ten sam Jezus, co w katolicyzmie?

Michał Prończuk pisze...

Pismo nie przedstawia faktow historyczny czyli nie mówi prawdy! Ten facet po prostu bredzi pniewaz nie zna Jezusa Chrystusa

Tomek pisze...

to przede wszystkim miejcie na uwadze, ze żadne proroctwo Pisma nie jest dla prywatnego wyjaśniania (2 Pt 1,19).

Unknown pisze...

To jest bardzo dobra wypowiedź która obnaża trwanie w niedouczeniu wszystkich podobnych domorosłycy egzegetów oraz ich wyznawców. Pismo Święte to zestaw ksiąg pochodzących z różnych tradycji i okresów a także wewnętrznego rozwoju kultury Izraela od plemienia do narodu funkcjonującego w obrębie własnego królestwa, aż do upadku politycznego. Wydarzenia historyczne zostały poddane interpretacji teologicznej pod natchnieniem ducha tak aby ukazać prawdy związane z historią zbawienia. same fakty historyczne Czy ktoś kogoś pokonał nic o tym nie mówią jeżeli nie zostaną w ten sposób przedstawione że działał Bóg i do czego prowadził.
Pl

Unknown pisze...

Błędne jest mówienie że apostołowie nie mieli wykształcenia teologicznego nie rozwinęli się duchowo. Ich nauczycielem był sam Bóg postaci ludzkiej. Nauczał ich prawie bez przerwy z pod jego ręki wyszli profesorami. Co do świętej Faustyny i świętej Katarzyny ze Sieny to należy powiedzieć że miały prywatne objawienia w których przemawiał do nich sam Bóg A nie domorosły egzegeta. To że codziennie czyta Pismo Święte w swoim określonym sposobie interpretowania nie oznacza że nie je rozumie. Świadkowie Jehowy codziennie czytają Pismo Święte idzie interpretują i co z tego?

hakimmosaf pisze...

Wow! this is Amazing! Do you know your hidden name meaning ? Scratch here to find your hidden name meaning …████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████

Publikowanie komentarza

Printfriendly


POLITYKA PRYWATNOŚCI
https://rzymski-katolik.blogspot.com/p/polityka-prywatnosci.html
Redakcja Rzymskiego Katolika nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy opublikowanych na blogu. Komentarze nie mogą zawierać treści wulgarnych, pornograficznych, reklamowych i niezgodnych z prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia komentarzy, bez podania przyczyny.
Uwaga – Rzymski Katolik nie pośredniczy w zakupie książek prezentowanych na blogu i nie ponosi odpowiedzialności za działanie księgarni internetowych. Zamieszczone tu linki nie są płatnymi reklamami.