______________________________________________________________________

______________________________________________________________________

czwartek, 13 grudnia 2018

Pomoce duszpasterskie w pracy księdzaZarówno początkujący, jak i doświadczeni księża, wiedzą, jak trudną sztuką jest wygłoszenie kazania, która dotrze do większości wiernych. Za umiejętnościami z zakresu retoryki warto wspomóc się wybranymi pozycjami książkowymi. Pomoce duszpasterskie dostępne na www.swietywojciech.pl okażą się niezastąpione w nadawaniu nabożeństwom interpretacyjnego kolorytu.

Tematyka dostosowana do potrzeb – przykładowe propozycje

Autorzy pomocy duszpasterskich biorą pod uwagę najczęściej poruszane zagadnienia podczas prowadzenia Nabożeństw. W dostępnych propozycjach można znaleźć między innymi teksty odwołujące się do najważniejszych sakramentów. Pozycje dotyczące pierwszej komunii lub bierzmowania pomogą księżom jeszcze lepiej dotrzeć do młodego człowieka. Dzięki zawartym w nich wskazówkom z łatwością uzmysłowią uczniom istotę przyjmowania sakramentów. Książki pomogą duszpasterzom odpowiedzieć na pytania dorastającego człowieka i wyjaśnić interesujące go kwestie. W Internecie można także znaleźć zbiory tekstów zatwierdzonych przed Kościół, które można w całości lub fragmentarycznie wykorzystywać w kazaniach.

Pomoce duszpasterskie – kto powinien po nie sięgnąć?

Z pomocy duszpasterskich korzystają przede wszystkim początkujący księża, którym zależy na wzbogaceniu przekazu Ewangelii i zainteresowaniu wiernych wybranymi zagadnieniami odnoszącymi się do wiary. Dostępne propozycje mogą być także świetną inspiracją dla doświadczonych kapłanów, poszukujących nowych dróg dotarcia do odbiorcy. W wielu pozycjach można znaleźć podpowiedzi dotyczące różnych sposobów prowadzenia rekolekcji czy nauk przygotowujących do przyjęcia konkretnego sakramentu. Różnorodność tematyczna ułatwia odnalezienie właściwej literatury.

Pomoce duszpasterskie cieszą się wśród księży i katechetów coraz większym zainteresowaniem, co wpływa na ukazywanie się wielu nowych pozycji. Obecnie można znaleźć nie tylko książki traktujące o najważniejszych sakramentach, ale także literaturę zawierającą pomysły na wzbogacenie kazań i dotarcie do wiernych.0 komentarze:

Prześlij komentarz

Printfriendly


POLITYKA PRYWATNOŚCI
https://rzymski-katolik.blogspot.com/p/polityka-prywatnosci.html
Redakcja Rzymskiego Katolika nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy opublikowanych na blogu. Komentarze nie mogą zawierać treści wulgarnych, pornograficznych, reklamowych i niezgodnych z prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia komentarzy, bez podania przyczyny.
Uwaga – Rzymski Katolik nie pośredniczy w zakupie książek prezentowanych na blogu i nie ponosi odpowiedzialności za działanie księgarni internetowych. Zamieszczone tu linki nie są płatnymi reklamami.