______________________________________________________________________

______________________________________________________________________

wtorek, 24 kwietnia 2018

Ruch charyzmatyczny, a tzw. katolicka odnowa w Duchu Świętym


9 komentarze:

Anonimowy pisze...

Rok temu szukałem wspólnoty katolickiej , wszedłem na archidiecezje Krakowską i znalazłem wspólnote "głos na pustyni" jak mi się zdaje promowaną przez biskupa Grzegorza Rysia . Wybrałem się do tej wspólnoty , na początku witają , były spiewy i uwielbienia , później konferencje prowadziła jakaś kobieta w wielkiej brytani która opowiadała i chwaliła się że katolicy razem z protestantami się wspólnie modlili . Później z kilkanaście osób otoczyło jakiegoś lidera , wyciągając ręce w jego strone i stając blisko i wypowiadało jakieś dziwne chaotyczne modlitwy . Nie pamiętam czy było nawet Ojcze Nasz , ale Zdrowaś Maryjo i Chwała Ojcu... nie było . Czułem się tam bardzo dziwnie pomimo że panowała sztucznie miła atmosfera . Od razu pokapowałem się że to nie katolicy ale dość szaleni i zachwyceni sobą ludzie . Przeraziło mnie czemu na archidiecezji krakowskiej jest tyle podejrzanych wspólnot...

Anonimowy pisze...

To chyba Bracie wspólnotę pomyliłeś. Też tam chodzę regularnie, to oddani sercem katolicy. Nie widzę sztuczności w ich zachowaniu, oni naprawdę kochają ludzi. Jak każda wspólnota mają swoje braki, ale zanim wydasz negatywne świadectwo na podstawie Twoich emocjonalnych odczuć, zachęcam Cię do poznania ich osobiście. Błogosławię.

Anonimowy pisze...

Ten gościu to heretyk. Mówi o czym nie wie. Może się nawróci na prawdziwą wiarę ewangelii Chrystusowej.

Anonimowy pisze...

Jestem adwokatem i nie nazywaj związków wyznaniowych sektą. Czekaj na pozew.

Anonimowy pisze...

Ten facet z filmu głosi naukę niezgodną z Soborem Watykańskim II zgłoszę go do jego biskupa. To co u góry nie jest nauką katolicką. Dekret o Ekumenizmie i katachizm naucza że protestanci są naszymi braćmi. Ty jesteś gościu odszczepieńcem od wiary prawdziwej.

Anonimowy pisze...

Kto bluźni Duchowi Świętemu nie będzie mu przebaczone na wieki. Weź uważaj co mówisz bo możesz skończyć w piekle.

Anonimowy pisze...

Nikt nie kupuje darów Ducha Bożego na warsztatach proroczych tylko się o nie modlą. Tylko pomówienia. Po drugie zgodnie z ortodoksją Jezus miał dwie wole i dwa działania czyli Boże i ludzkie.

Anonimowy pisze...

Reasumując Jezus miał Ducha Świętego i otrzymał go w Jordanie. Wynika to z faktu, iż w Jednej osobie miał dwie natury Boską i ludzką. Był w ciele. Co to znaczy, iż ludzkimi rękoma dotykał ludzi ich uzdrawiając, po ludzku się narodził z Marii Dziewicy cały czas będąc Bogiem. W ciele się modlił. I zostawił nam przykład. On się stał uczestnikiem naszej natury byśmy my mieli udział w Jego naturze.

Anonimowy pisze...

Weź się nawróć do Jezusa. ��

Prześlij komentarz

Printfriendly


POLITYKA PRYWATNOŚCI
https://rzymski-katolik.blogspot.com/p/polityka-prywatnosci.html
Redakcja Rzymskiego Katolika nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy opublikowanych na blogu. Komentarze nie mogą zawierać treści wulgarnych, pornograficznych, reklamowych i niezgodnych z prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia komentarzy, bez podania przyczyny.
Uwaga – Rzymski Katolik nie pośredniczy w zakupie książek prezentowanych na blogu i nie ponosi odpowiedzialności za działanie księgarni internetowych. Zamieszczone tu linki nie są płatnymi reklamami.