_____________________________________________________________________

_____________________________________________________________________

środa, 25 października 2017

Kulisy Vaticanum II: Okazuje się, że Sobór jest pod dużym wpływem teologii protestanckiej14.09.1964 - "Rozpoczęła się III sesja. Następnego dnia Prymas wręczył Pawłowi VI memoriał Episkopatu polskiego o ogłoszenie Matki Bożej Matką Kościoła. (…) Jednak teologowie eksperci zachodni wyśmiali ten memoriał i uznali za zbyt dewocyjny. A nawet i wielu Ojców Soboru wyśmiało to, że Prymas rozdał wszystkim Ojcom hostie do mszy św. z wizerunkiem, czy emblematem Matki Boskiej. Okazuje się, że Sobór jest pod dużym wpływem teologii protestanckiej, która jest na ogół antymaryjna."

x. prof. Czesław Bartnik, 
Błyskawica życia. Autobiografia z lat 1956-1990, Standruk, Lublin 2009, s. 129.

2 komentarze:

Frank pisze...

Wiem o tym od lat 50 ciu,i dlatego dziwię się teraz takim informacją!

Frank pisze...

Wiem o tym od lat 50 ciu,i dlatego dziwię się teraz takim informacją!

Publikowanie komentarza

Printfriendly


POLITYKA PRYWATNOŚCI
https://rzymski-katolik.blogspot.com/p/polityka-prywatnosci.html
Redakcja Rzymskiego Katolika nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy opublikowanych na blogu. Komentarze nie mogą zawierać treści wulgarnych, pornograficznych, reklamowych i niezgodnych z prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia komentarzy, bez podania przyczyny.
Uwaga – Rzymski Katolik nie pośredniczy w zakupie książek prezentowanych na blogu i nie ponosi odpowiedzialności za działanie księgarni internetowych. Zamieszczone tu linki nie są płatnymi reklamami.