Pages

_____________________________________________________________________

_____________________________________________________________________

czwartek, 2 czerwca 2016

Zapomniane prawdy: Katolik musi pragnąć cywilizacji chrześcijańskiej tak jak więzień tęskni za czystym powietrzem


„Katolik musi pragnąć cywilizacji chrześcijańskiej tak jak więzień tęskni za czystym powietrzem, albo ptak w klatce za wolną przestrzenią nieba. Taki jest nasz cel, taki jest nasz wielki ideał. Posuwamy się ku cywilizacji chrześcijańskiej, która powstanie na ruinach dzisiejszego świata, jak cywilizacja średniowiecza powstała na ruinach rzymskiego świata. Idziemy zdobywać ten ideał z odwagą, z wytrwałością, z silną wolą stawienia czoła i pokonania wszystkich przeszkód, z jakimi krzyżowcy szli na podbój Jerozolimy. A to dlatego, że skoro nasi przodkowie potrafili oddać życie za odebranie grobu Chrystusa, jak możemy nie chcieć my dzieci Kościoła walczyć i umierać, aby przywrócić coś, co jest nieskończenie cenniejsze niż grób Zbawiciela. To znaczy Jego panowanie nad duszami i społeczeństwami, które stworzył i zbawił, aby Go kochać na wieki?”

Plinio Corrêa de Oliveira

0 komentarze:

Prześlij komentarz
______________________________________________________________________

Redakcja Rzymskiego Katolika nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy opublikowanych na blogu. Komentarze nie mogą zawierać treści wulgarnych, pornograficznych, reklamowych i niezgodnych z prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia komentarzy, bez podania przyczyny.

Uwaga – Rzymski Katolik nie pośredniczy w zakupie książek prezentowanych na blogu i nie ponosi odpowiedzialności za działanie księgarni internetowych. Zamieszczone tu linki nie są płatnymi reklamami.
______________________________________________________________________