_____________________________________________________________________

_____________________________________________________________________

wtorek, 1 marca 2016

Papieskie wideo ze stycznia 2016 roku zawiera poważny błąd. Ono prowadzi wielu ludzi na wieczne zatracenie!"Papieskie wideo ze stycznia 2016 roku zawiera poważny błąd. W oparciu o naukę Kościoła katolickiego jest ewidentnym błędem twierdzić, że każdy człowiek jest automatycznie dzieckiem Bożym niezależnie od tego, w co wierzy i co robi. Można by wprawdzie określić wszystkich ludzi na świecie w szerszym znaczeniu jako „dzieci Boże”, jako że Bóg kocha wszystkie swoje stworzenia. Szacunek wobec innowierców jest dla katolików czymś zupełnie oczywistym, tak samo jak życzenie, żeby nawiązać rozmowę z tymi ludźmi. Jednak przy tym nigdy nie wolno zafałszować treści Ewangelii, która brzmi: każdy człowiek może stać się dzieckiem Bożym pod jednym warunkiem: musi przyjąć wiarę w Jezusa Chrystusa, Syna Bożego, i ochrzcić się. (…) Ojcze Święty, prosimy Cię usilnie: Niech Ojciec Święty wycofa to wideo. Ono prowadzi wielu ludzi na wieczne zatracenie!"

4 komentarze:

Anonimowy pisze...

Bzdura. Jeśli chce się wejść do Królestwa to owszem lepiej wierzyć - to mówi Ewangelia, ale dziećmi bożymi są wszyscy, wszyscy mają szansę.

Carmelo pisze...

A o czym piszę autor postu w ostatnich linijkach swojego tekstu. Czytaj uważnie.

Anonimowy pisze...
Ten komentarz został usunięty przez autora.
Anonimowy pisze...

Co mówił Jezus Chrystus w Ewangelii Św Jana rozdz. 8 41-48? Przeczytać proszę i odpowiedzieć już sobie samemu, czy wszyscy mają Boga za Ojca...

Publikowanie komentarza

Printfriendly


POLITYKA PRYWATNOŚCI
https://rzymski-katolik.blogspot.com/p/polityka-prywatnosci.html
Redakcja Rzymskiego Katolika nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy opublikowanych na blogu. Komentarze nie mogą zawierać treści wulgarnych, pornograficznych, reklamowych i niezgodnych z prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia komentarzy, bez podania przyczyny.
Uwaga – Rzymski Katolik nie pośredniczy w zakupie książek prezentowanych na blogu i nie ponosi odpowiedzialności za działanie księgarni internetowych. Zamieszczone tu linki nie są płatnymi reklamami.