Pages

______________________________________________________________________

______________________________________________________________________

niedziela, 12 lipca 2015

Płachta na byka czy bandaż na ranęCzy sutanna, habit lub koloratka w komunikacji miejskiej wydają się czymś dziwnym i egzotycznym? Jak wrocławianie reagują na obecność kapłana lub siostry zakonnej, którzy podróżują obok nich po mieście? Okazuje się, że bardzo różnie.

1 komentarze:

Anonimowy pisze...

Wydaje mi się że większość kapłanów l sióstr zakonnych odbiera reakcję co niektórych ludzi jako psyiczną dodając przy tym o poranieniu wewnętrznym ale żadnemu z tych duchownych nie przyjdzie do głowy że ludzie Ci mogą być po prostu opętani przez szatana I to on wywołuje w nich takie reakcje smutne jest ich odejście od wiary i paniczny strach przed diabłem tak jakoby nie istniał wystarczyło by z wiarą wyjąć z pod sutanny krzyż czy wodę święconom albo wystarczył by jeden rozkaz milcz i wyjdź z niego! albo po prostu zamilcz kapłan taki nie zwracał by się bezpośrednio do tego człowieka lecz do diabła który w nim siedzi przecież Pan Jezus czynił to samo i ówcześni opętani nie mogli nic zrobić musieli posłusznie czy chcieli czy nie chcieli poddać się Słowu Boże mu podobnie było by i dzisiaj gdyby kapłani mieli prawdziwą nie skażoną niczym wiarę w to że noszą w sobie Chrystusa Który wszystko może i Który ma władzę na niebie i na ziemi gdyby wierzyli że Chrystus jest z nimi w ich kapłaństwie niegodziwiec co najwyżej rzucił by nieszczęśnikiem o ziemię albo przecisną by go ze strachu przez najmniejsze okienko w tym tramwaju czy autobusie ale najlepiej wszystko zwalić na psychologię i racjonalizm jak że może być inaczej przecież diabeł nie może istnieć przyznaje że chwyta mnie bezsilność że mając taką władzę od Boga a z powodu braku wiary oraz odwagi nie móc jej wykorzystać dla dobra dusz mogę się mylić ale z diabłem trzeba krótko bo inaczej przepadłeś

Prześlij komentarz______________________________________________________________________

Redakcja Rzymskiego Katolika nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy opublikowanych na blogu. Komentarze nie mogą zawierać treści wulgarnych, pornograficznych, reklamowych i niezgodnych z prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia komentarzy, bez podania przyczyny.

Uwaga – Rzymski Katolik nie pośredniczy w zakupie książek prezentowanych na blogu i nie ponosi odpowiedzialności za działanie księgarni internetowych. Zamieszczone tu linki nie są płatnymi reklamami.
______________________________________________________________________