Pages

______________________________________________________________________

______________________________________________________________________

poniedziałek, 6 lipca 2015

Tradycyjny katolicki kapłan w kryzysie


ks. Peter Carota
Wielu z nas to „Summorum Pontificum” papieża Benedykta XVI otworzyło oczy i umysły na rzeczy, o których ledwo słyszeliśmy czy o których istnieniu nie mieliśmy nawet pojęcia. Tamtego dnia zostaliśmy zaproszeni do niezwykle ekscytującej, ale i trudnej podróży.

Najpierw odkryliśmy Mszę świętą rytu rzymskiego na internetowych blogach i obrazkach. Potem dowiedzieliśmy się o innych łacińskim sakramentach takich jak chrzest, bierzmowanie czy małżeństwo. Wielokrotnie to święci ludzie świeccy mówili nam i pouczali w tych świętych sprawach, o których nie mieliśmy bladego pojęcia.

Potem spostrzegliśmy jak WIELKA jest różnica między tym, co znamy – nowa Msza, nowe sakramenty, nowe modlitwy – a starożytnymi rytami rzymskimi, która zaczęliśmy studiować i wprowadzać w życie. Może to spowodować straszliwy kryzys naszego kapłaństwa. NIE MOŻEMY NEGOWAĆ TEJ OGROMNEJ RÓŻNICY MIĘDZY TYM, CO CZYNIMY KAŻDEGO DNIA JAKO KAPŁANI NOVUS ORDO A DOŚWIADCZENIU STAROŻYTNYCH RYTÓW JAKO KAPŁANI TRADYCYJNI.

Przedtem, kiedy znaliśmy jedynie Nową Mszę, sakramenty i modlitwy, byliśmy zadowoleni, wykonując nasze obowiązki najlepiej jak potrafimy według zasad i rubryk na sposób godny. Kiedy jednak zaczęliśmy spełniać naszą posługę w rycie trydenckim, różnice w rubrykach i modlitwach stały się aż nazbyt oczywiste.

0 komentarze:

Prześlij komentarz______________________________________________________________________

Redakcja Rzymskiego Katolika nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy opublikowanych na blogu. Komentarze nie mogą zawierać treści wulgarnych, pornograficznych, reklamowych i niezgodnych z prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia komentarzy, bez podania przyczyny.

Uwaga – Rzymski Katolik nie pośredniczy w zakupie książek prezentowanych na blogu i nie ponosi odpowiedzialności za działanie księgarni internetowych. Zamieszczone tu linki nie są płatnymi reklamami.
______________________________________________________________________