Pages

_____________________________________________________________________

_____________________________________________________________________

czwartek, 18 września 2014

Zamknięto kolejny klasztor Franciszkanów Niepokalanej


Komisarz Apostolski o. Fidenzio Volpi podjął decyzję o zamknięciu kolejnego klasztoru Franciszkanów Niepokalanej. Decyzję podjęto w porozumieniu z przełożonym wspólnoty.

Komisarz Apostolski ks. Fidenzio Volpi zamknął kolejny klasztor Franciszkanów Niepokalanej. Decyzję podjęto w porozumieniu z przełożonym wspólnoty o. Alfonsem Brunem. Klasztor o którym mowa, San Pasquale, znajduje się we włoskim Benewencie, około 40 km. o macierzystego klasztoru we Frigento.

W zamkniętym przez Komisarza Apostolskiego klasztorze odprawiano liturgię zarówno w starym jak i w nowym rycie. Obok tego odbywała się tam codziennie adoracja eucharystyczna.

Wraz z zamknięciem klasztoru San Pasquale archidiecezja Benewentu została pozbawiona jedynego miejsca, w którym odprawiano Mszę w rycie przedsoborowym. To już kolejny akt wymierzony w tę wspólnotę, przeciwko której poważne środki Watykan podjął już w ubiegłym roku. Nie są jeszcze znane przyczyny, dla których zdecydowano się teraz na zamknięcie klasztoru. W konserwatywnych mediach szerzą się spekulacje na temat celowej walki z przywiązaniem do tradycyjnej religii, jednak możliwe są także inne scenariusze. Nie da się bowiem wykluczyć, że w klasztorze dochodziło do jakieś formy nadużyć nie związanej z kwestią podejścia do katolickiej Tradycji.

bjad/katholisches.info

Źródło informacji: FRONDA.pl

2 komentarze:

Anonimowy pisze...

Tacy jak Volpi to współcześni Judasze, mordercy Chrystusa, wilki w owczej skórze, groby pobielane... Kim oni myślą, że oni są przed tronem Boga?

jakub pisze...

Niepokojące rzeczy zaczynają się dziać ;/

Prześlij komentarz
______________________________________________________________________

Redakcja Rzymskiego Katolika nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy opublikowanych na blogu. Komentarze nie mogą zawierać treści wulgarnych, pornograficznych, reklamowych i niezgodnych z prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia komentarzy, bez podania przyczyny.

Uwaga – Rzymski Katolik nie pośredniczy w zakupie książek prezentowanych na blogu i nie ponosi odpowiedzialności za działanie księgarni internetowych. Zamieszczone tu linki nie są płatnymi reklamami.
______________________________________________________________________