Pages

_____________________________________________________________________

_____________________________________________________________________

poniedziałek, 15 września 2014

Z księgarskiej półki c.d. - Michael H. Brown na tropie tajemnic życia po śmierci i nadchodzącej Apokalipsy


Michael H. Brown

PO DRUGIEJ STRONIE

Obrazek Po drugiej stronie

Wydawnictwo M, Kraków 2013
ISBN: 978-83-7595-618-4
Format 140x202, ss 256, oprawa: miękka, cena 24,90 zł
Do nabycia w księgarni internetowej wydawcy 

PO DRUGIEJ STRONIE jest publikacją wyjątkową. Jest tyle powodów dla których warto przeczytać tę książkę! Jednym z nich jest to, iż stanowi próbę odpowiedzi na jedno z najbardziej nurtujących człowieka PYTAŃ: co dzieje się z nami po śmierci? 

To co stanowi o wartości tej książki to jej pozytywne przesłanie. Jest zapisem świadectw osób, które doświadczyły „przejścia na drugą stronę”. Ich autentyczny przekaz może odmienić nasze życie i uczynić go lepszym, a przede wszystkim możemy lepiej zrozumieć wszechogarniającą miłość Boga.  W obliczu spraw ostatecznych: śmierci i życia wiecznego, nieba, piekła, czyśćca zupełnie inaczej spojrzymy na nasze życie i postępowanie.

******

Michael H. Brown

DUCHY WOKÓŁ NAS

Obrazek Duchy wokół nas

Wydawnictwo M, Kraków 2013
ISBN: 978-83-7595-650-4
Format 140x202, ss. 188, oprawa: miękka, cena 12,45 zł
Do nabycia w księgarni internetowej wydawcy

Michael Brown na kartach kolejnej publikacji DUCHY WOKÓŁ NAS skłania Czytelników do refleksji na temat budzący jednocześnie strach i… ciekawość.

Autor książki prowokuje pytaniami: Czy pamiętamy o takich chwilach w naszym życiu, w których dał o sobie znać otaczający nas niewidzialny świat? Czy nie zdarzyły się momenty, gdy otarliśmy się o coś, co pozostawało niewidoczne dla oka, a czuliśmy tego obecność? Może to były anioły? A może złe duchy? Albo dusze zmarłych?

Owa niedostrzegalna rzeczywistość jest niewiarygodnie bogata i wymyka się naszym ziemskim kategoriom myślenia. Jednak fakt ten nie umniejsza realności tego wymiaru – wręcz przeciwnie, cechuje go jeszcze większa autentyczność, gdyż zanurzony jest w wieczności.

Autor nie kwestionuje faktu, iż duchy towarzyszą nam w życiu, a ich wpływ na każdego z nas i nasze otoczenie sięga daleko poza granice wytyczone przez powszechnie przyjęte opinie.

Na tę publikację złożył się materiał zaczerpnięty z wielu książek, prywatnych rozmów, wywiadów, osobistych przeżyć, źródeł internetowych oraz korespondencji elektronicznej.

Proponowana książka jest owocem jego wieloletniej pracy, polegającej na zbieraniu materiałów o niewytłumaczalnych zjawiskach i spotkaniach z istotami duchowymi.

Wielokrotnie przytacza historie konkretnych osób, których spotkania z duchami zmarłych przypominają prawdę wiary o świętych obcowaniu, o potrzebie modlitwy za zmarłych.

W książce Browna przewija się temat miłości, pokory i radości, życia wiecznego.

Stanowi przestrogę przestrzega przed nadmiernym przywiązaniem do czegokolwiek i kieruje nasz wzrok ku niebu i wiecznej miłości Boga.

******

Michael H. Brown

OSTATNIA GODZINA

Obrazek Ostatnia godzina

Wydawnictwo M, Kraków 2014
ISBN: 978-83-7595-853-9
Format 140x202, ss. 536, oprawa: miękka, cena 35,90 zł
Do nabycia w księgarni internetowej wydawcy

W kolejnej, fascynującej książce, Michael H. Brown podejmuje próbę interpretacji Orędzi Maryjnych, które miały miejsce na przestrzeni ostatnich stuleci.

Od bez mała dwóch wieków rozbrzmiewają pełne przestróg orędzia o nadejściu strasznych dni „czasów ostatecznych”.

Z najróżniejszych zakątków Ziemi napływają doniesienia o niewiarygodnych, katastroficznych zdarzeniach. Pojawiają się w nich także wzmianki o postaci Antychrysta i jego potędze. Dzięki nim duchowa rzeczywistość wydaje się coraz bardziej dostępna ludzkim oczom… .

Tej właśnie tematyce poświęcona jest publikacja, zawierająca szczegółowe opisy objawień: czas, miejsce i ich znaczenie w kontekście XX wieku.

Autor próbuje rozświetlić mroki ukazywanych tajemnic i przestróg. Ostrzega przed ich lekceważeniem.

Ludzkość może bowiem pogrążać się w coraz większym chaosie, pozwalając Złemu zawładnąć jej istnieniem. Dlatego warto zastanowić się nad sensem życia i starać się żyć świadomie.

Książka jest zachętą do wsłuchania się w Maryjną wizję losów świata. Bez względu na nasz światopogląd i wyznawaną religię, każdy człowiek ma sposobność stać się świadkiem niecodziennych, nadprzyrodzonych wydarzeń.

________________

MICHAEL H. BROWN były dziennikarz śledczy, autor ponad dwudziestu książek, w tym bestsellerów takich jak: The Final Hour oraz After Life. Pojawił się w wielu programach telewizyjnych i audycjach radiowych jako ekspert, wypowiadając się na tematy, którymi zajmuje się w swoich książkach.

Jest współautorem wielu publikacji, począwszy od Reader’s Digest po The Atlantic Monthly. Mieszka w Palm Coast na Florydzie z żoną Lisą i trojgiem dzieci. Jest dyrektorem katolickiego portalu informacyjnego Spirit Daily (www.spiritdaily.com).

4 komentarze:

Anonimowy pisze...

"Po drugiej stronie"---"Jest zapisem świadectw osób, które doświadczyły „przejścia na drugą stronę”---strzeżcie się ,żeby was nie zwiedziono, wielu bowiem przyjdzie pod moim imieniem.....(Łk21) Czy katolik potrzebuje takich książek? Wątpię. Prawdy z Katechizmu: Śmierć, Sąd Boży, Niebo albo piekło....

Anonimowy pisze...

Czy aby to nie jest jakowaś new-age'owa i modernistyczna herezja podlana "pseudo-katolickim" literackim sosem? Wystarczy wejść na spiritdaily.com i poczytać np. o Medjugorie i innych rewelacjach...

Anonimowy pisze...

Czytajmy więc Katechizm, np.Kard. Gasparriego...na pewno nie ma błędów, na pewno jest katolicki

Września pisze...

Niektóre pozycje bardzo ciekawe. Choć głównym źródłem wiedzy zawsze powinna pozostawać biblia.

Prześlij komentarz
______________________________________________________________________

Redakcja Rzymskiego Katolika nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy opublikowanych na blogu. Komentarze nie mogą zawierać treści wulgarnych, pornograficznych, reklamowych i niezgodnych z prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia komentarzy, bez podania przyczyny.

Uwaga – Rzymski Katolik nie pośredniczy w zakupie książek prezentowanych na blogu i nie ponosi odpowiedzialności za działanie księgarni internetowych. Zamieszczone tu linki nie są płatnymi reklamami.
______________________________________________________________________