Pages

_____________________________________________________________________

_____________________________________________________________________

środa, 3 września 2014

Matki księży w obronie celibatu


Matki księży piszą do papieża. Bronią celibatu

Ojciec Święty Franciszek otrzymał list od matek katolickich kapłanów. Podkreślają znaczenie celibatu, który prowadzi ich synów do świętości.

To odpowiedź na opublikowany jeszcze w maju list podpisany przez 26 „kochanek” księży, które apelowały o zniesienie obowiązku bezżeństwa dla księży. Wskazywały wówczas, że ogromnie cierpią ze względu na swoją miłość do mężczyzn, którzy nie mogą pojąć ich za żony. Oczekiwały, że wobec tego papież zniesie celibat.

Przeciwko temu zdecydowały się zaprotestować matki, siostry i duchowe matki księży oraz seminarzystów. W liście do papieża opowiedziały się zdecydowanie po stronie utrzymania celibatu i wypowiedziały się przeciwko „fałszywej roli ofiary”, jaką przybierają na siebie rzekome kochanki księży.

Kobiety chciały dać papieżowi świadectwo znaczenia celibatu, który „prowadzi do świętości” ich synów, braci czy synów duchowych. List ma być też znakiem sprzeciwu wobec jednostronnemu przedstawianiu celibatu oraz wsparciem papieża Franciszka w jego działaniach na rzecz celibatu. Inicjatywa zrodziła się w Hiszpanii; z tego kraju pochodziły także sygnatariuszki listu „kochanek” księży.

pac/katholisches.info

Źródło informacji: FRONDA.pl

1 komentarze:

Anonimowy pisze...

Dlaczego sami zainteresowani, czyli księża nie podejmą się jakiejkolwiek argumentacji "za" bądź "przeciw" celibatowi? I jak się ma to do "świętości" księży, kiedy w Kościele katolickim funkcjonuje - Fundusz Alimentacyjny?

Prześlij komentarz
______________________________________________________________________

Redakcja Rzymskiego Katolika nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy opublikowanych na blogu. Komentarze nie mogą zawierać treści wulgarnych, pornograficznych, reklamowych i niezgodnych z prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia komentarzy, bez podania przyczyny.

Uwaga – Rzymski Katolik nie pośredniczy w zakupie książek prezentowanych na blogu i nie ponosi odpowiedzialności za działanie księgarni internetowych. Zamieszczone tu linki nie są płatnymi reklamami.
______________________________________________________________________