_____________________________________________________________________

_____________________________________________________________________

piątek, 12 października 2012

Zapomniane prawdy c.d. - Benedykt XVI o Soborze Watykańskim II


"Ojcowie Soboru nie mogli i nie chcieli tworzyć nowego Kościoła, innego. Nie otrzymali polecenia ani zadania, by to uczynić. Byli ojcami Soboru, którzy mieli jeden głos i prawo do decydowania tylko jako biskupi, a więc na mocy sakramentu i w Kościele sakramentalnym. Dlatego nie mogli i nie chcieli tworzyć innej wiary ani nowego Kościoła, lecz pragnęli głębiej zrozumieć jedno i drugie, a więc naprawdę je «odnowić». Dlatego hermeneutyka zerwania jest absurdalna, sprzeczna z duchem i wolą ojców Soboru" 

Benedykt XVI, Wspomnienia z otwarcia Soboru Watykańskiego II opublikowane na łamach polskiego wydania dziennika "L'Osservatore Romano" z dnia 10 października b.r.

3 komentarze:

Ivo Õunpuu pisze...

Zerwania nie może być, nie powinno być, więc go nie ma.
Ale contra factum non fit argumentum.

Anonimowy pisze...

To, że ojcowie soborowi nie chcieli nie znaczy, ze nie stworzyli nowego Kościoła, fakty pokazują co innego, nowa msza, nowa teologia, nowa ewangelizacja, nowy rózaniec, nowy kalendarz... Papież dalej uparcie chce wszczepić wszystkim truciznę modernizmu.

Zwyczajny katolik pisze...

Anonimowy.
NIe wylewaj dzsiedka z ką[pielą. To, że heretycy powołują się na Chrystusa nie znaczy, ze nie mamy w NIego wierzyć.

Prześlij komentarz

Printfriendly


POLITYKA PRYWATNOŚCI
https://rzymski-katolik.blogspot.com/p/polityka-prywatnosci.html
Redakcja Rzymskiego Katolika nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy opublikowanych na blogu. Komentarze nie mogą zawierać treści wulgarnych, pornograficznych, reklamowych i niezgodnych z prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia komentarzy, bez podania przyczyny.
Uwaga – Rzymski Katolik nie pośredniczy w zakupie książek prezentowanych na blogu i nie ponosi odpowiedzialności za działanie księgarni internetowych. Zamieszczone tu linki nie są płatnymi reklamami.