_____________________________________________________________________

_____________________________________________________________________

poniedziałek, 29 października 2012

Ruchy charyzmatyczne - Koń trojański w Kościele Katolickim
Wykład ks. Karola Stehlina FSSPX pt. "Ruchy charyzmatyczne - Koń trojański w Kościele Katolickim".

5 komentarze:

Anonimowy pisze...

Skoro to Ksiądz Katolicki,to dlaczego tego wykładu nie prowadzi w kościele,tylko w jakiś hotelu?
Ksiądz chyba ma słabe pojęcie o ruchach charyzmatycznych w Kościele Katolickim,skoro Oazę zalicza do Odnowy w Duchu Świętym.

Anonimowy pisze...

Ten ksiądz nie ma żadnego pojęcia o Odnowie w Duchu Świętym.Wylanie Ducha Świętego nie następuje tak sobie na pierwszym spotkaniu,najpierw trzeba odbyć ponad 9 tygodniowe seminarium odnowy życia chrześcijańskiego.Należę do Katolickiej Odnowy w Duchu Świętym i jeszcze nie słyszałem aby na spotkaniu modlitewnym uczestniczyli chrześcijanie nie katolicy.

Łukasz pisze...

Ksiądz katolicki w kościele odprawia mszę, a wykłada wygłasza poza. To jest właśnie różnica. Znać powagę miejsca. A nie gitarka i obłąkańczy śpiew.

A ten Duch Święty prowadzi rejestr i sprawdza obecność w ciągu tychże 9 tyg.?

"Wtedy Ananiasz poszedł. Wszedł do domu, położył na nim ręce i powiedział: «Szawle, bracie, Pan Jezus, który ukazał ci się na drodze, którą szedłeś, przysłał mnie, abyś przejrzał i został napełniony Duchem Świętym»". - Dz 9,17

Raz chyba wystarczy.

Łukasz pisze...

Dopowiem tylko:

Czy Jezus w synagogach?

Za wcześniejsze błędy przepraszam.

Lingwistyka epistemologiczna pisze...

do Anonima: Wypowiedzi tego typu świadczą nad wyraz dobitnie o skutkach rzymskiego modernizmu wśród wiernych! Poczytaj lepiej magisterium Kościoła sprzed vaticanum secundum, a swoje komentarze sam/a uznasz za niezasadne!

Aby tylko zacytować św. Pawła: Page „...Gdyby anioł z nieba głosił wam Ewangelię różną od tej,którą my wam głosiliśmy,niech będzie przeklęty! Innej jednak Ewangelii nie ma; są tylko jacyś ludzie, którzy sieją wśród was zamęt i którzy chcieliby przekręcić Ewangelię Chrystusową”.(Gal 1, 8-7)

Prześlij komentarz

Printfriendly


POLITYKA PRYWATNOŚCI
https://rzymski-katolik.blogspot.com/p/polityka-prywatnosci.html
Redakcja Rzymskiego Katolika nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy opublikowanych na blogu. Komentarze nie mogą zawierać treści wulgarnych, pornograficznych, reklamowych i niezgodnych z prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia komentarzy, bez podania przyczyny.
Uwaga – Rzymski Katolik nie pośredniczy w zakupie książek prezentowanych na blogu i nie ponosi odpowiedzialności za działanie księgarni internetowych. Zamieszczone tu linki nie są płatnymi reklamami.