Pages

______________________________________________________________________

______________________________________________________________________

wtorek, 1 czerwca 2010

O noszeniu sutanny

Dawniej w dworach, panował zwyczaj szycia uniformów dla służby (w tym celu, by goście mogli odróżnić służbę, i w razie potrzeby zwrócić się do nich). Natomiast w dzisiejszych czasach takim znakiem wyróżniającym kapłana wśród tłumu jest sutanna. Ona jest znakiem rozpoznawczym, że człowiek w nią ubrany poświęcony jest na służbę Bogu i ludziom. Sutanna wyróżnia kapłana z tłumu, ale nie poto by go wywyższyć, tylko po to by dzięki niej każdy potrzebujący wiedział, że człowiek idący w sutannie jest w pewien sposób on-line dla potrzebujących pomocy duchowej ludzi.

Zasłyszane na rekolekcjach

0 komentarze:

Prześlij komentarz______________________________________________________________________

Redakcja Rzymskiego Katolika nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy opublikowanych na blogu. Komentarze nie mogą zawierać treści wulgarnych, pornograficznych, reklamowych i niezgodnych z prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia komentarzy, bez podania przyczyny.

Uwaga – Rzymski Katolik nie pośredniczy w zakupie książek prezentowanych na blogu i nie ponosi odpowiedzialności za działanie księgarni internetowych. Zamieszczone tu linki nie są płatnymi reklamami.
______________________________________________________________________