_____________________________________________________________________

_____________________________________________________________________

wtorek, 16 maja 2023

Dr Peter Kwasniewski: Używając nowych ksiąg liturgicznych nie kontynuujemy tego, co przekazali nam nasi przodkowie; w zamian przedłużamy nadużycie władzy papieskiej Pawła VI,

 

"Nie zdziwiłbym się, gdyby większość tradycjonalistów, z praktycznego punktu widzenia, miała sprzeczne odczucia na temat tzw. Reformy Reformy Liturgicznej. Jasne, chcemy, aby katolicy doświadczali dobrodziejstw, nawet w ramach Novus Ordo… ale to środowisko jest przecież integralnie, przerażająco fałszywe. Pozostaje konstruktem współczesnych liturgistów działających na podstawie fałszywych lub wątpliwych teorii i całkowicie nieskutecznych w osiągnięciu tego, co jego architekci twierdzili, że zrobi dla Kościoła (...) Używając nowych ksiąg liturgicznych nie kontynuujemy tego, co przekazali nam nasi przodkowie (i nie bez powodu); w zamian przedłużamy nadużycie władzy papieskiej Pawła VI, przy okazji zatwierdzając Franciszkowe ekscesy. Czy tym samym nie opóźniamy upragnionego i od dawna wyczekiwanego uporządkowania Stajni Pańskiej?  

tłumaczenie: A.J.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Printfriendly


POLITYKA PRYWATNOŚCI
https://rzymski-katolik.blogspot.com/p/polityka-prywatnosci.html
Redakcja Rzymskiego Katolika nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy opublikowanych na blogu. Komentarze nie mogą zawierać treści wulgarnych, pornograficznych, reklamowych i niezgodnych z prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia komentarzy, bez podania przyczyny.
Uwaga – Rzymski Katolik nie pośredniczy w zakupie książek prezentowanych na blogu i nie ponosi odpowiedzialności za działanie księgarni internetowych. Zamieszczone tu linki nie są płatnymi reklamami.