_____________________________________________________________________

_____________________________________________________________________

poniedziałek, 11 grudnia 2017

NIE WIERZMY OKÓLNIKOM ! Kuria Płocka: Ksiądz Piotr Glas nie posiada formalnej zgody na pełnienie posługi egzorcysty«Na prośbę ks. biskupa Artura G. Mizińskiego, Sekretarza Generalnego Konferencji Episkopatu Polski przekazujemy informację dotycząca ks. Piotra Glasa. Ten były członek Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej, a obecnie pracujący w diecezji Portsmouth w Wielkiej Brytanii, w ostatnim czasie prowadzący w Polsce wiele sesji rekolekcyjnych, dni skupień oraz warsztatów – nie posiada formalnej zgody na pełnienie posługi egzorcysty. Ponadto, podając się za egzorcystę, dopuszcza się on praktyk, których nie wolno stosować.» 

 Płock, dnia 7 grudnia 2017 r., 
Kanclerz Kurii, ks. Piotr Grzywaczewski.Źródło informacji: http://diecezjaplocka.pl/


**********


Rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. dr Paweł Rytel-Andrianik wydał dziś oświadczenie ws. ks. Piotra Glasa, obecnie duszpasterza w Diecezji Portsmouth w Wielkiej Brytanii.
OŚWIADCZENIE

Informacja jakoby Episkopat Polski zajął stanowisko ws. ks. Piotra Glasa jest nieprawdziwa.

W związku z napływającymi pytaniami o ks. Piotra Glasa, na prośbę Rady Stałej KEP, bp Artur Miziński, Sekretarz Generalny KEP w dn. 1 grudnia 2017 r. przesłał księżom biskupom pismo ks. prał. Stefana Wylężka, który jest rektorem Polskiej Misji Katolickiej w Anglii i Walii. Ks. prał. Stefan Wylężek przytacza w piśmie różne opinie nt. działalności ks. Piotra Glasa, zaznaczając, że obecna praca duszpasterska ks. Glasa w Diecezji Portsmouth w Wielkiej Brytanii nie podlega jego ocenie, ponieważ – pracując w parafii angielskiej – jest on księdzem należącym do tej diecezji.

Trzeba podkreślić, iż bp Artur Miziński, Sekretarz Generalny KEP w swoim piśmie skierowanym do biskupów w żaden sposób nie zajmował stanowiska ws. działalności ks. Piotra Glasa.

Ks. dr Paweł Rytel-Andrianik

Rzecznik Konferencji Episkopatu Polski

Warszawa, 12 grudnia 2017 r.

19 komentarze:

Anonimowy pisze...

Cos mi to przypomina-Faryzeizm.

Anonimowy pisze...

Z tego co mi wiadomo, sam mówił że nie zajmuje się juz egzorcyzmami. O co więc chodzi? Ktoś mu chce zaszkodzić?

Anonimowy pisze...

Ewidentny atak złego, ponieważ ks. Glas wprost i bez owijania w bawełne mówi o tym że wśród duchowieństwa źle się dzieje. A to jest namacalny tego dowód.

Unknown pisze...

A ten portal rzymski katolik to tradycjonalistyczny portal pełen lefebrystów - wiec opinie są subiektywne

Anonimowy pisze...

Ja się tylko zastanawiam czy ksiądz Glass wogóle głosi Ewangelię?

Anonimowy pisze...

Wiadomo że wśród duchowieństwa źle się dzieje, tak samo jak wśród społeczeństwa. Dzieje się też wiele dobra. Tylko czy Ksiądz Glass głosi Ewangelię Chrystusową?

Anonimowy pisze...

Faryzeusze też nie chcieli Jezusa w Jerozolimie. Ja dzieki ks. Glassowi sie nawrocilam i pogodzilam z rodzina. I to właśnie dlatego Że nie jest pod wladza polskich biskupiw mówi cala prawde i ma śmiałość krytykować " kolegow po fachu ". Ja mu ufam bo robi więcej dobrego niz nie jeden biskup a dzieki jemu filmikom na yutobe nawracja sie tysiace ludzi w tym ja. Amen

Ireneusz pisze...

Gdyby ten portal był pełen nie-lefebrystów, to opine też byłyby subiektywne. Niemniej jednak, podzielam podejrzenie, że jest tu dużo lefebrystów. Widać to w poglądach ściśle i czysto katolickich, z bezwzględnym odrzucaniem herezji.

Anonimowy pisze...

Osobiście nie wiem dlaczego polskie diecezje interesują się ks. Glasem, czy nie mają już nic innego do roboty. Ksiądz Glas pomaga wielu osobom w UK jak potrafi. Nigdy nie mówił, że jest w chwili obecnej egzorcystą, ale na pewno nim był. Czy już Episkopat zapomniał, kogo prosił o odprawienie egzorcyzmu nad Polską podczas Wielkiej Pokuty w Częstochowie, a zarazem kto ją odprawił, czy to teraz jakaś prowokacja, czy co? Pozdrawiam wszystkich duchownych i Niech Wam Bóg błogosławi.
Daniel

Anonimowy pisze...

Nawróciłem się dzięki Bogu ale ks. Glas bardzo mi pomógł wejść na wlaściwą drogę i walczyć o swoje życie. Oddać się Jezusowi Chrystusowi za pośrednictwem Maryi. Wyspowiadać się szczerze z całego życia. To są owoce posługi ks. Piotra Glasa. W czym problem nie bardzo rozumiem? Modlę się za niego i wszystkich naszych kochanych Kapłanów. Z Panem Bogiem.

Unknown pisze...

No coż...nie bez powodu Pan Jezus nie otaczał się DUCHOWIENSTWEM....

fiołkowa.. pisze...

Tez w to wątpię

Anonimowy pisze...

Ks. Glas wie co mówi.

Anonimowy pisze...

A wogole o co chodzi z tym ze ks Glas jest Byłym czlonkiem zgromadzenia Chrystusowego??Zwariowac idzie z tymi informacjami

Unknown pisze...

Nie zgadzam się z paroma aspektami ks Piotra. Oglądam wywiady z egzorcyztami watykańskimi i to co mówi ks Glas jest niespójne. Nawet mnie to poirytowało. Z całym szacunkiem do ks Piotra.

Unknown pisze...

Przeczytałam wszystkie 3 książki ks.Glasa, GŁĘBIA, na którą boją sie wypłynąć pomniejsi. Daj Mu Boże zdrowia i Matko Chrystusowa bądź Mu nadal tarczą.

Anonimowy pisze...

Dziś każdy się nawraca na co mu pasuje.Jeden na Glassa, inny na Szustaka,jeszcze inny na Manjackala, Zielińskiego lub Bashobore.Jak ich uszy swierzbią będą sobie mnożyli nauczycieli i podda ich Bóg działaniu błędu, bo z miłością prawdy nie przyjęli. Dziś ludzie sami decydują co jest prawdą według zasady: podoba mi się to, to na pewno jest dobre. Kto dziś się przejmuje prawie dwutysięcznym nauczaniem KK,które po SWII zostało zmienione i tym, że podmienili ludziom wiarę.

Anonimowy pisze...

Księże Piotrze życzę Ci wytrwałości w tej ziemskiej podróży.I niech Bóg Ci Błogosławi,a nasza cudowna Mateczka niech prowadzi Cię przez te cierniste krzewy...

ewa deutschland pisze...

Popieram potrzebujemy więcej takich kapłanów Bóg mu zapłać za jego duchowosc

Prześlij komentarz

Printfriendly


POLITYKA PRYWATNOŚCI
https://rzymski-katolik.blogspot.com/p/polityka-prywatnosci.html
Redakcja Rzymskiego Katolika nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy opublikowanych na blogu. Komentarze nie mogą zawierać treści wulgarnych, pornograficznych, reklamowych i niezgodnych z prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia komentarzy, bez podania przyczyny.
Uwaga – Rzymski Katolik nie pośredniczy w zakupie książek prezentowanych na blogu i nie ponosi odpowiedzialności za działanie księgarni internetowych. Zamieszczone tu linki nie są płatnymi reklamami.