______________________________________________________________________

______________________________________________________________________

niedziela, 10 września 2017

Ks. Jean-Michel Gleize FSSPX: Prawdziwe oblicze i dokonania dr. Marcina Lutra20 maja A.D. 2017 ks. Jean-Michel Gleize przedstawił w Krakowie tematykę swej książki "Prawdziwe oblicze Lutra" wraz z zarysem głównych zasad protestantyzmu. Prelegent podkreślił znaczenie osobowości Lutra, rodowód zasady "sola fides" (sama wiara), oraz jej dzielącego oddziaływania. W drugiej części spotkania, podczas zadawania pytań, nawiązała się żywa dyskusja, między innymi dzięki udziałowi protestanckich wydawców i teologów przybyłych na spotkanie.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Printfriendly


POLITYKA PRYWATNOŚCI
https://rzymski-katolik.blogspot.com/p/polityka-prywatnosci.html
Redakcja Rzymskiego Katolika nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy opublikowanych na blogu. Komentarze nie mogą zawierać treści wulgarnych, pornograficznych, reklamowych i niezgodnych z prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia komentarzy, bez podania przyczyny.
Uwaga – Rzymski Katolik nie pośredniczy w zakupie książek prezentowanych na blogu i nie ponosi odpowiedzialności za działanie księgarni internetowych. Zamieszczone tu linki nie są płatnymi reklamami.