_____________________________________________________________________

_____________________________________________________________________

niedziela, 14 czerwca 2015

Kardynał Sarah do uczestników Konferencji „Sacra Liturgia 2015” w Nowym Jorku


File:Cardinal Robert Sarah (cropped).JPGZ ogromną przyjemnością pragnę powitać was wszystkich, którzy zebraliście się w Nowym Jorku na inauguracyjną konferencję Sacra Liturgia w Stanach Zjednoczonych. W sposób szczególny witam Jego Eminencję arcybiskupa Nowego Jorku kardynała Timothy’ego Dolana i dziękuję mu za zainteresowanie i wsparcie jakie okazał dla tej inicjatywy, która kładzie nacisk na wielką rolę liturgicznej formacji i celebracji w życiu i posłannictwie Kościoła.

Miło mi było uczestniczyć w otwarciu włoskiej i angielskiej edycji obchodów Sacra Liturgia 2013 w Rzymie zeszłego listopada. Miałem możliwość pogratulować biskupowi Dominique’owi Reyowi oraz jego współpracownikom realizacji tej wspaniałej inicjatywy, obecnej teraz również w Stanach Zjednoczonych.

Pozdrawiam Jego Eminencję kardynała Raymonda Leo Burke’a, który w swoim przemówieniu przedstawi myśl przewodnią tej konferencji. Pozdrawiam też wszystkich biskupów, kapłanów oraz pobożnych i mądrych świeckich mężczyzn i kobiety, którzy tu wystąpią, a także tych, którzy będą sprawować Świętą Liturgię i nauczać w nadchodzących dniach. Wasza posługa w promowaniu Świętej Liturgii jest w naszych czasach sprawą najwyższej wagi. Dziękuję wam za to, co robicie.

0 komentarze:

Publikowanie komentarza

Printfriendly


POLITYKA PRYWATNOŚCI
https://rzymski-katolik.blogspot.com/p/polityka-prywatnosci.html
Redakcja Rzymskiego Katolika nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy opublikowanych na blogu. Komentarze nie mogą zawierać treści wulgarnych, pornograficznych, reklamowych i niezgodnych z prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia komentarzy, bez podania przyczyny.
Uwaga – Rzymski Katolik nie pośredniczy w zakupie książek prezentowanych na blogu i nie ponosi odpowiedzialności za działanie księgarni internetowych. Zamieszczone tu linki nie są płatnymi reklamami.