Pages

_____________________________________________________________________

_____________________________________________________________________

poniedziałek, 9 czerwca 2014

Wojciech Cejrowski o papieżu Franciszku


5 komentarze:

Teresa Węglikowska - Chachuła pisze...

Słuchając początku wywiadu z Panem Cejrowskim, z całym szacunkiem, ale nie mogę się zgodzić z głoszonymi przez autora poglądami na temat papieża Franciszka. Mam wrażenie, że pan J.C. myli pojęcia i zapomniał o prawdziwej istocie chrześcijaństwa. Bowiem wielkość i świętość nie zależy od jakości butów, ale od serca człowieka. Pan Cejrowski atakuje papieża za brudne buty, zarzuca mu tracenie czasu na dzwonienie do sklepikarza, czy słabe kazania, które nazywa cyt. „latynoskimi kółkami”. A kto powiedział że papież nie może nosić butów, jakie mu się podobają, czy dzwonić do kogoś, kogo chce usłyszeć? Jak podkreśla p. Cejrowski, papież jest Namiestnikiem Chrystusa i w związku z tym powinien nosić odpowiednie buty.
Zgadzam się z autorem, że papież jest Namiestnikiem Chrystusa. Jednak nie zgadzam się z oceną i jego zdaniem na temat osoby papieża Franciszka. Uważam , że papież Franciszek rewelacyjnie kontynuuje dzieło św. Jana Pawła II i wiernie naśladuje swego Mistrza. Bowiem Jezusa, jak żył na ziemi, przebywał wśród biednych, ułomnych i niedoskonałych. Na zarzut faryzeuszów cyt.: "Dlaczego wasz Nauczyciel jada wspólnie z celnikami i grzesznikami?" (Mt9,12), Jezus odpowiedział: "Nie potrzebują lekarza zdrowi, lecz ci, którzy się źle mają. Idźcie i starajcie się zrozumieć, co znaczy: Chcę raczej miłosierdzia niż ofiary. Bo nie przyszedłem powołać sprawiedliwych, ale grzeszników" (Mt9,12-13).
Również należy uświadomić sobie, że Kościół to nie tylko instytucja państwowo – hierarchiczna. W Ewangelii św. Jana czytamy, że Jezus powiedział, cyt. „Królestwo moje nie jest z tego świata….” (J18,36). W związku z czym nasuwa mi się refleksja, że chrześcijaństwo i Namiestnik Chrystusa nie jest tylko powołany dla bogatych i możnych tego świata, ale dla całego Kościoła, który składa się ze wszystkich warstw społecznych, także tych biednych i społecznie odrzuconych oraz pogubionych i poranionych przez grzech. A na sądzie ostatecznym, na całe szczęście, rozliczani będziemy nie z tego jakie buty nosimy i jak prezentujemy się medialnie, ale przede wszystkim z tego co Pan Jezus powiedział: „Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili” (Mt25,40).
Na koniec dodam, że posługa papieża Franciszka, jego nauka i postawa wiernie oddają słowa z Ewangelii św. Mateusza, do których nawiązał p. Cejrowski, cyt.: „poznacie ich, po ich owocach” (Mt7,20).

Teresa W-Ch (teolog)

Anonimowy pisze...

Pani jest zapewne "telożką" kościoła soborowego a taki "reprezentuje" Bergolio, który nawet sam nie każe nazywać się papieżem tylko biskupem Rzymu, nie chce mieszkać w Watykanie tylko w hotelu, nie pozdrawia nawet wiernych "pozdrowieniem chrześcijańskim", nie klęka przed Najświętszym Sakramentem, umywa nogi muzułmańskim terrorystom, którzy zabijają na świecie 100 tys. chrześcijan, sprowadza żydów do Watykanu na biesiady koszerne, podważa celibat duchownych, niszczy Mszę św, Wszechczasów i tych, którzy walczą o jej zachowanie. Trzeba by zapisać wiele stron, aby przedstawić całą apostazję i herezję tego "papieża ubogich".
Tadeusz D. (teolog Kościoła Katolickiego)

świecki chrześcijanin - katolik pisze...

polecam wszystkim teologom- tym posoborowym przede wszystkim:

https://www.youtube.com/watch?v=mfBnJbYxgjk

Tereze Avila pisze...

Szanowna Pani teolog, żyje pani mitem papiestwa po naszym świętym Janie Pawle II... Czas się obudzić! Franciszek, jest modernistą, który doprowadzi do schizmy Kościoła... to tylko już kwestia czasu. Takich skandali, niedomówień, idolatorstwa, fałszywej pokory "na oczach wszystkich" - już dawno papiestwo i świat nie oglądał... Mamy po prostu pajaca w białej jarmułce, który udaje, że jest papieżem... W porównaniu do godnością z jaką papiestwo przyjmował Benedykykt XVI, to ten, mu nawet do pięt nie dorasta... Co za skandal na Tronie Piotra... Mam też nadzieję, że jako teolog potrafi wymienić Pani już listę HEREZJI... które on za ten rok wypowiedział.

Anonimowy pisze...

Może nie jest tak tragicznie? Ale mnie również słowo "pajac" ciśnie się na usta od samego początku

Prześlij komentarz
______________________________________________________________________

Redakcja Rzymskiego Katolika nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy opublikowanych na blogu. Komentarze nie mogą zawierać treści wulgarnych, pornograficznych, reklamowych i niezgodnych z prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia komentarzy, bez podania przyczyny.

Uwaga – Rzymski Katolik nie pośredniczy w zakupie książek prezentowanych na blogu i nie ponosi odpowiedzialności za działanie księgarni internetowych. Zamieszczone tu linki nie są płatnymi reklamami.
______________________________________________________________________