Pages

_____________________________________________________________________

_____________________________________________________________________

niedziela, 1 czerwca 2014

Polonia Christiana nr 38


POLONIA CHRISTIANA

NR 38 MAJ - CZERWIEC 2014


Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańaskiej im. ks. Piotra Skargi, Kraków 2014
ISSN: 1898-7877
ss. 96, oprawa miękka, cena 12,00 zł


W tym numerze redakcja postanowiła podsumować 25-lecie III RP, zapraszając do tego m.in. Grzegorza Brauna i Stanisława Michalkiewicza. Tematem okładkowym pisma jest natomiast pogardzane dziś wciąż w naszym rozbrojonym kraju prawo do obrony.

Podsumowując ćwierćwiecze III RP autorzy „PCh” zajęli się również m.in. Bractwem Okrągłego Stołu, kulisami transformacji i pozycją Kościoła w Polsce po 1989 roku.

38. numer magazynu „Polonia Christiana” to także teksty o prawie do obrony własnej przed rozmaitymi agresorami, debata na temat konserwatywnego przełomu w Rosji, a także kontynuacja cyklu publikacji na temat Unii Europejskiej w 10 lat po wejściu Polski w jej skład.


**********

POLONIA CHRISTIANA

NR 37 MARZEC - KWIECIEŃ 2014


Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańaskiej im. ks. Piotra Skargi, Kraków 2014
ISSN: 1898-7877
ss. 96, oprawa miękka, cena 12,00 zł


Ilu z nas zastanawia się nad tym, co naprawdę stało się 1 maja 2004 roku i jak wyglądałaby dziś Polska, gdyby pozostała wówczas poza Unią? Nic nie wskazuje też, by miała się rozpocząć jakaś ożywiona debata publiczna, podczas której zadano by fundamentalne pytanie: czy Polska skorzystała, czy też nie na obecności w Unii – zauważa w artykule „Dekada pod rządami Brukseli” Piotr Doerre. Dodaje przy tym, że to właśnie „Polonia Christiana” chce taką debatę sprowokować i stąd też obecność na łamach magazynu cyklu artykułów o polskiej dziesięciolatce w Unii. Cyklu, który będzie kontynuowany w następnych numerach.

W bieżącym wydaniu polecamy także tekst Romana Motoły o kolejnych neomarksistowskich pomysłach i projektach Genderowego lobby. Warto przeczytać artykuł Marii Przełomiec, dotykający kreacji wizerunku Władimira Putina w ostatnich latach i roli, jaką w moskiewskich planach odgrywali i nadal odgrywają konserwatyści.

Zbudujmy własne imperium – proponuje Grzegorz Braun, odnosząc się do perspektywy współpracy Polaków z Ukraińcami i innymi narodami, które trzy i pół stulecia temu tworzyły potęgę Rzeczypospolitej.

**********

Do nabycia w wybranych kioskach RUCH-u, KOLPORTER-a, EMPIK-ach i bezpośrednio u wydawcy

0 komentarze:

Prześlij komentarz
______________________________________________________________________

Redakcja Rzymskiego Katolika nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy opublikowanych na blogu. Komentarze nie mogą zawierać treści wulgarnych, pornograficznych, reklamowych i niezgodnych z prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia komentarzy, bez podania przyczyny.

Uwaga – Rzymski Katolik nie pośredniczy w zakupie książek prezentowanych na blogu i nie ponosi odpowiedzialności za działanie księgarni internetowych. Zamieszczone tu linki nie są płatnymi reklamami.
______________________________________________________________________