______________________________________________________________________

______________________________________________________________________

środa, 21 lutego 2018

Aberracje liturgiczne cz. 120 - Głupia msza z duchowym triumwiratem
Przed kamerami WDR w kościele Św. Gandalfa odbył się spektakl karnawałowy bo to trudno to nazwać Mszą. Na początku występ zespołu (zwróćcie uwagę na spódniczki tych Pań) oraz pokaz akrobacji. Potem Pan diakon wygłosił piękne kazanie przeciw celibatowi a na koniec protestancki pastor otrzymał Komunię Świętą w ramach praktykowanej w tym kościele interkomunii. Choć pastor twierdzi, że nie tylko u Św. Gandolfa protestant może Komunię Świętą otrzymać. I co na to Kuria w Akwizgranie? Rzecznik diecezji Stefan Wieland powiedział: "Karnawał i kościół są blisko siebie w związku z rozpoczynającym się w Środę Popielcową Wielkim Postem. Zwłaszcza w Nadrenii karnawał wpływa na życie całej społeczności lokalnej, dlatego prowadzimy rozmowy z duchowieństwem. I to by było na tyle w tej sprawie.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Printfriendly


POLITYKA PRYWATNOŚCI
https://rzymski-katolik.blogspot.com/p/polityka-prywatnosci.html
Redakcja Rzymskiego Katolika nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy opublikowanych na blogu. Komentarze nie mogą zawierać treści wulgarnych, pornograficznych, reklamowych i niezgodnych z prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia komentarzy, bez podania przyczyny.
Uwaga – Rzymski Katolik nie pośredniczy w zakupie książek prezentowanych na blogu i nie ponosi odpowiedzialności za działanie księgarni internetowych. Zamieszczone tu linki nie są płatnymi reklamami.