_____________________________________________________________________

_____________________________________________________________________

sobota, 29 czerwca 2019

Kard. Sarah: "(...) sytuacja z jaką borykamy się w dzisiejszym Kościele odzwierciedla w każdym punkcie scenę z Wielkiego Piątku, kiedy apostołowie opuścili Chrystusa zaraz po zdradzie Judasza„Mocno wierzę w to, że sytuacja z jaką borykamy się w dzisiejszym Kościele odzwierciedla w każdym punkcie scenę z Wielkiego Piątku, kiedy apostołowie opuścili Chrystusa zaraz po zdradzie Judasza, ponieważ zdrajca postrzegał Jezusa zgodnie z własnymi oczekiwaniami, mającymi charakter polityczny. 

(...) istnieje mnóstwo księży i biskupów dosłownie oczarowanych pytaniami natury politycznej, czy społecznej. (...) Jednak żadne z tych pytań nie znajdzie odpowiedzi bez Chrystusa. 

Dzisiaj nie waham się powiedzieć, że księża, biskupi a nawet kardynałowie boją się uznawać tego, czego naucza Chrystus i przekazywać Doktrynę Kościoła. 

(…) obawiają się, że nie zostaną zaakceptowani oraz, że będą uznani za reakcjonistów. (...) używają niejasnych i nieprecyzyjnych pojęć aby uniknąć krytyki, oraz jednocześnie afirmują świat i jego „głupi postęp. 

(...) jeżeli stado jest rozproszone nie wiem w którą stronę ma zmierzać (…) i to jest właśnie to co widzimy dzisiaj – nikt nie wie w którą stronę zmierzać."

Kardynał Robert Sarah w wywiadzie dla francuskiego portalu Valeurs Actuelles.

0 komentarze:

Publikowanie komentarza

Printfriendly


POLITYKA PRYWATNOŚCI
https://rzymski-katolik.blogspot.com/p/polityka-prywatnosci.html
Redakcja Rzymskiego Katolika nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy opublikowanych na blogu. Komentarze nie mogą zawierać treści wulgarnych, pornograficznych, reklamowych i niezgodnych z prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia komentarzy, bez podania przyczyny.
Uwaga – Rzymski Katolik nie pośredniczy w zakupie książek prezentowanych na blogu i nie ponosi odpowiedzialności za działanie księgarni internetowych. Zamieszczone tu linki nie są płatnymi reklamami.