_____________________________________________________________________

_____________________________________________________________________

poniedziałek, 4 lutego 2019

Przestańcie nas prowadzić ku potępieniu!


Od jakiej cząstki zaczyna się konsekrowane Ciało Jezusa Chrystusa? Od centymetra, milimetra? Jeżeli jest Ono jednak w każdej części, to dlaczego tak często jest poniewierane? Co dzieje się z dzisiejszym Kościołem? Czy nie wskazuje nam - coraz częściej - drogi na skróty? Posłuchajcie mocnej rozmowy Marka Miśki z Arcybiskupem Janem Pawłem Lengą, który przez 30 lat pełnił posługę w Kazachstanie. Gdy chciał się wyspowiadać, musiał pokonać 640 kilometrów - w jedną stronę! To rozmowa dobra dla wierzących i niewierzących. Wierzący będą musieli się zastanowić, niewierzący zobaczą, w co wierzymy, albo powinniśmy wierzyć – my próbujący być katolikami.

2 komentarze:

Unknown pisze...

Świetny wywiad red. Marka Miśki poruszający wiele istotnych dla naszej wiary katolickiej problemów, które wyjaśniał abp. Jan Paweł Lenga, a które bulwersują, m.in. dlaczego ludzie zwracając się do Boga podczas Mszy Św. słowami: Baranku Boży, który gładzisz grzechy świata...czy też biorąc Komunię św.nie klękają itp. Ja odczuwam, że wynika to, m.in. z braku odpowiedniej wiedzy i tym samym świadomości wiernych, którą powinni przypominać księża.

Unknown pisze...

Laudetur Iesus Christus.
Pytania Księdza Michała Woźnickiego SDB do J.E. Ksiądza Arcybiskupa Jana Pawła Lengi. Księgarnia Sursum Corda, Poznań 17.11.A.D.2018.
https://youtu.be/uBIXSrX08L8
Komentarz Księdza Michała po spotkaniu z Księdzem Arcybiskupem.
https://youtu.be/L-eO_mW-aVc
https://youtu.be/YiwkB4LNacE

Publikowanie komentarza

Printfriendly


POLITYKA PRYWATNOŚCI
https://rzymski-katolik.blogspot.com/p/polityka-prywatnosci.html
Redakcja Rzymskiego Katolika nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy opublikowanych na blogu. Komentarze nie mogą zawierać treści wulgarnych, pornograficznych, reklamowych i niezgodnych z prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia komentarzy, bez podania przyczyny.
Uwaga – Rzymski Katolik nie pośredniczy w zakupie książek prezentowanych na blogu i nie ponosi odpowiedzialności za działanie księgarni internetowych. Zamieszczone tu linki nie są płatnymi reklamami.