______________________________________________________________________

______________________________________________________________________

sobota, 22 września 2018

Remnant Underground - Sobór Watykański II i efekt Vigano
Napisy polskie dostępne po kliknięciu w ikonkę NAPISY

2 komentarze:

Ewelina Anna pisze...

A owocem soborowego aggiornamento jest niszczenie katolickiej pięknej wolności i umiejętności walki o prawdę. Zamiast odpowiedzialności za prawdę utworzyło się masy katoniewolników, którzy nie znają zasad Kościoła według których prości ludzie mieli prawa obalać zdradzieckich biskupów. Przez tą niekatolicką tresurę jakiej poddawano katolików od dziesięcioleci było możliwe rozwinięcie się patologii, przy milczącej postawie wiernych, którzy powinni byli bronić Kościoła i samych siebie przez patologią. Najczystsza nauka, pierwotna nauka Kościoła o tym mówiła. Zagubili dzisiaj katolicy świadomość swojego wpływu na czystość Kościoła i tak bezwolnie oddali niszczycielom Kościół.
Tak mógł powstać świecki katoniewolnik i kapłan naszych czasów o duchowości jakże innej od tego co Kościół jako kapłaństwo określał:
https://swietatradycja.wordpress.com/2018/09/19/kaplan-naszych-czasow/

Ewelina Anna pisze...

A tak naprawdę ten sobór z naczelnym hasłem aggiornamento od początku był oparty na fundamentach wcześniej potępionych przez Kościół. Jaki jest więc jego kanoniczny status? Wydaje się prawdopodobne, że następny prawowierny papież go unieważni, albo unieważni jego postanowienia kolejny, prawdziwie katolicki sobór... wydaje się to bardzo prawdopodobne
https://swietatradycja.wordpress.com/2018/09/06/papiez-leon-xiii-o-aggiornamento/

Prześlij komentarz

Printfriendly


POLITYKA PRYWATNOŚCI
https://rzymski-katolik.blogspot.com/p/polityka-prywatnosci.html
Redakcja Rzymskiego Katolika nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy opublikowanych na blogu. Komentarze nie mogą zawierać treści wulgarnych, pornograficznych, reklamowych i niezgodnych z prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia komentarzy, bez podania przyczyny.
Uwaga – Rzymski Katolik nie pośredniczy w zakupie książek prezentowanych na blogu i nie ponosi odpowiedzialności za działanie księgarni internetowych. Zamieszczone tu linki nie są płatnymi reklamami.