______________________________________________________________________

______________________________________________________________________

poniedziałek, 3 listopada 2014

Bractwo św. Piusa X odpowiada na zarzuty bp. Semeraro


Dlaczego bp Semeraro jest otwarty na modlitwy z protestantami oraz na homoseksualistów, ale nie akceptuje już katolików wiernych tradycji? - pyta Bractwo św. Piusa X.

Bractwo św. Piusa X opublikowało odpowiedź na zarzuty, jakie postawił mu bp Marcello Semeraro z Albano. Przypomnijmy: włoski hierarcha stwierdził, że ci katolicy, którzy przyjmują sakramenty z rąk duchownych Bractwa, stawiają się de facto poza Kościołem. Wypowiedź stała się przedmiotem wielkiej uwagi wśród obserwatorów Kościoła, bo stoi w jawnej sprzeczności z przyjętym przez Stolicę Apostolską kierunkiem w dialogu z lefebrystami.

W swojej odpowiedzi Bractwo podkreśla, że powstało za pełną zgodą Stolicy Apostolskiej - dotyczy to także domu Bractwa w Albano, który otwarto w tym mieście za zgodą wcześniejszego katolickiego biskupa, Raffaele Macario.

Bractwo pyta ponadto bp. Semeraro, na jakiej podstawie wygłosił swoje tezy? Wskazuje, że są one po prostu niezgodne z odpowiedzią Papieskiej Komisji Ecclesia Dei z 18. stycznia 2003 roku. Komisja stwierdziła wówczas jasno: katolicy mogą spełniać niedzielny obowiązek także na tych Mszach, które celebrowane są przez kapłana Bractwa św. Piusa X.

Bractwo zapytało też biskupa, dlaczego organizował swego czasu modlitwy z osobami, które z całą pewnością stoją „poza Kościołem katolickim”. Bp Semerario na początku 2014 roku modlił się w lokalnej katedrze z ewangelicką pastor i prawosławnym hierarchą. A skoro tak, to dlaczego uważa, że jego parafianie nie mogą uczestniczyć w Mszach celebrowanych przez FSSPX?

Bractwo zauważa też, że o ile biskup nie miał nic przeciwko „Pierwszemu Forum homoseksualnych chrześcijan”, to nie ma już tej samej otwartości ducha dla tych, którzy chcą być związani z tradycją Kościoła katolickiego.

pac/katholisches.info/sanpiox.it

Źródło informacji: FRONDA.pl 

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Printfriendly


POLITYKA PRYWATNOŚCI
https://rzymski-katolik.blogspot.com/p/polityka-prywatnosci.html
Redakcja Rzymskiego Katolika nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy opublikowanych na blogu. Komentarze nie mogą zawierać treści wulgarnych, pornograficznych, reklamowych i niezgodnych z prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia komentarzy, bez podania przyczyny.
Uwaga – Rzymski Katolik nie pośredniczy w zakupie książek prezentowanych na blogu i nie ponosi odpowiedzialności za działanie księgarni internetowych. Zamieszczone tu linki nie są płatnymi reklamami.