_____________________________________________________________________

_____________________________________________________________________

wtorek, 25 czerwca 2019

Alby komunijne - propozycje dla dziewczynek i dla chłopców
Obecnie sporo parafii odgórnie ustala, że wszystkie dzieci przyjmujące sakrament pierwszej komunii świętej, mają być ubrane w alby komunijne. Taki strój nawiązuje do tradycji chrześcijańskiej. Posiada on długie rękawy, sięga do kostek i prezentuje się jednocześnie elegancko i skromnie. Mało tego, gwarantuje on również komfort i wygodę. Alby komunijne cieszą się ostatnimi czasy ogromną popularnością zarówno wśród rodziców chłopców, jak i dziewczynek. Co istotne, poszczególne kolekcje znacząco różnią się od siebie, co sprawia, że każdy rodzic wraz z dzieckiem może zdecydować się na dokładnie taki wzór, jakiego szuka. Jaką zatem albę wybrać dla chłopca, a jaką dla dziewczynki? 

Alby komunijne dla dziewczynek

Alby komunijne dla dziewczynek znacząco różnią się od propozycji dla chłopców. Są one odpowiednio skrojone, idealnie leżą i optycznie wysmuklają figurę. Współczesne kolekcje dają możliwość wyboru zarówno spośród modeli nawiązujących do klasyki, jak i z fasonów nieco nowocześniejszych. Taki strój komunijny jest jednocześnie elegancki i skromny. Wśród licznych propozycji alb komunijnych, na szczególną uwagę zasługują uwspółcześnione alby, zwane tez sukienko-albami.

Łączą one w sobie klasyczną sukienkę komunijną, jak i tradycyjną albę. Taliowany fason sprawia, że całość idealnie leży na każdej figurze i optycznie ją wysmukla. Elementy ozdobne są gustowne, ale odpowiednio uzupełniają całość i nadają jej ciekawego charakteru. Alby komunijne nawiązujące do tradycji stanowią idealną propozycję dla wszystkich zwolenników klasyki i skromności. Delikatne dodatki nie przytłaczają stroju, a jedynie odpowiednio go uzupełniają. 

Alby komunijne dla chłopców

Liturgiczne alby komunijne dla chłopców posiadają obecnie różnorodne fasony. W zależności od preferencji, można wybierać spośród modeli klasycznych, jak i nieco bardziej nowoczesnych. Poszczególne propozycje mogą być wykończone stójką, golfem, kołnierzem zakrywającym ramiona, jak i kapturem. Alby komunijne z kapturem nawiązują do habitów zakonnych. Warto zwrócić uwagę na to, że taki strój dzięki odpowiedniemu fasonowi, będzie się ładnie prezentować na każdym typie sylwetki i dodatkowo wysmukli. Gustowne detale, takie jak sznur liturgiczny, wykończenie rękawów tasiemką, czy wszyty emblemat IHS idealnie uzupełniają całość i podkreślają uroczysty charakter. Jednocześnie są na tyle skromne i nierzucające się w oczy, że nie dominują alby. Co istotne, ogromna ilość propozycji daje możliwość wyboru koloru elementów ozdobnych. W zależności od preferencji, można zdecydować się na barwę złotą, srebrną lub białą. 

Alba komunijna- odpowiedni strój na uroczystość 

Alba komunijna to strój, w którym każde dziecko zaprezentuje się elegancko, skromnie i z klasą. Odpowiedni fason i staranny krój sprawiają, że perfekcyjnie leżą na każdym dziecku, bez względu na typ figury. Obecne modele tych strojów zawierają nowoczesne akcenty, ale w dalszym ciągu nawiązują do tradycji chrześcijańskiej, co jest niezwykle istotne. Alba to strój adekwatny do charakteru uroczystości Pierwszej Komunii Świętej, w którym każde dziecko będzie się czuło wygodnie. 

0 komentarze:

Publikowanie komentarza

Printfriendly


POLITYKA PRYWATNOŚCI
https://rzymski-katolik.blogspot.com/p/polityka-prywatnosci.html
Redakcja Rzymskiego Katolika nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy opublikowanych na blogu. Komentarze nie mogą zawierać treści wulgarnych, pornograficznych, reklamowych i niezgodnych z prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia komentarzy, bez podania przyczyny.
Uwaga – Rzymski Katolik nie pośredniczy w zakupie książek prezentowanych na blogu i nie ponosi odpowiedzialności za działanie księgarni internetowych. Zamieszczone tu linki nie są płatnymi reklamami.