_____________________________________________________________________

_____________________________________________________________________

wtorek, 9 czerwca 2015

Kazanie Jego Ekscelencji x. bp. A. Schneidera podczas pielgrzymki Paryż - Chartres w 2015 r.


Tłumaczenie kazania Jego Ekscelencji x. biskupa Atanazego Schneidera podczas pielgrzymki Tradycji Katolickiej Paryż-Chartres w dniach 23-25 maja 2015r.

W imię Ojca i Syna i Ducha Świętego. Amen.

Moi drodzy bracia i siostry, dziś obchodzimy uroczystość Zesłania Ducha Świętego upamiętniającą widzialne zstąpienie Ducha Świętego na Apostołów, kiedy Duch Święty napełnił serca wiernych swoją Boską obecnością i wypełnił ich dusze swoimi siedmioma darami, szczególnie darem Bożej miłości. Od tego dnia ogień Bożej miłości zaczął się palić w duszach.

Jakie są efekty tego Boskiego ognia? To przemiana naszej ludzkiej miłości bardzo słabej i niestałej w miłość nadprzyrodzoną. Dzięki tej nadprzyrodzonej miłości możemy kochać Boga ze wszystkich sił i miłować bliźniego jak siebie samego. Ogień Bożej miłości w naszej duszy zawiera zwłaszcza cnotę męstwa. Cnota męstwa daje wiernym od dwóch tysięcy lat zdolność wybrania śmierci niż zdrady przyrzeczeń chrzcielnych, śmierci niż grzechu, śmierci niż zdrady przysięgi małżeńskiej, śmierci niż zdrady przyrzeczeń kapłańskich, śmierci niż zdrady ślubów zakonnych.

Aby dochować wierności Bożym przykazaniom są w dzisiejszych czasach rodziny, młodzież, kapłani i biskupi, którzy są często marginalizowani, wyśmiewani i prześladowani przez dyktatorską władzę nowej globalnej marksistowskiej ideologii gender, kultu ziemi i klimatu. Jednak są też rodziny, młodzież, księża, klerycy, a nawet biskupi, którzy są marginalizowani i wyśmiewani czasem w sferze kościelnej, ze względu na ich lojalność wobec integralności wiary katolickiej i kultu Bożego według tradycji apostolskiej i naszych przodków.

Pięćdziesiątnica to także dzień narodzin widzialnego Kościoła, który jest wielką rodziną wszystkich przybranych synów Bożych. Jest jednak inny Boski twór, który nazywa się rodziną ludzką składającą się z ojca, matki i ich dzieci. Nasz Zbawiciel Jezus Chrystus podniósł naturalną rodzinę do godności Kościoła domowego dzięki sakramentowi małżeństwa. Obecnie naturalna rodzina i rodzina chrześcijańska stały się głównym obiektem ataku i zniszczenia przez reżim globalnej neomarksistowskiej ideologii gender. Żyjemy w czasach rodziny, paradoksalnie ponieważ ona jest atakowana. Dziś rodzina jest powołana do dawania świadectwa Bożego piękna swej istoty i powołania.

Aby dochować wierności swemu powołaniu, rodzina katolicka powinna na pierwszym miejscu praktykować wspólną codzienną modlitwę. Papież Pius XII powiedział: "Błagamy Was, którym leży na sercu, aby utrzymać tę wspaniałą tradycję rodzin chrześcijańskich: wspólną wieczorną modlitwę. Jednoczy się ona na koniec każdego dnia, aby prosić o Boże błogosławieństwo i uczcić Niepokalaną Dziewicę przez różaniec Jej chwały za wszystkich tych, którzy będą spać pod jednym dachem. Jeśli twarde i nieubłagane wymogi współczesnego życia nie zostawiają wam wolnego czasu, aby poświęcić na wdzięczność Bogu tych kilku błogosławionych minut, ani dodać do tego, idąc cenionym zwyczajem naszych ojców, krótką lekturę życia świętego, świętego, który Kościół przedstawia nam jako wzór i szczególnego opiekuna każdego dnia, strzeżcie się utraty w całości, przez pośpiech, tej chwili gdy wspólnie poświęcacie się Bogu, aby Go chwalić i przedstawiać Mu wasze pragnienia, potrzeby, trudy i zajęcia. Centrum waszej egzystencji musi być Ukrzyżowany lub obraz Najświętszego Serca Jezusa: Niech Chrystus króluje w waszym domu, jednoczcie się na co dzień wokół Niego." (Przemówienie z dnia 12 lutego 1941).

O rodzino katolicka, ojcowie i matki rodzin, dzieci, chłopcy i dziewczęta, nie bójcie się walki przeciwko grzechowi, przeciwko uwodzicielskiemu duchowi ideologii neopogańskiej. Nie bójcie się walczyć w obronie przykazań Bożych, aby bronić integralności Wiary i swojej czystości. Nie bójcie się być heroiczni. Posłuchajmy, co powiedział papież Pius XII: „W dzisiejszych czasach, tak jak w pierwszych wiekach chrześcijaństwa, w krajach, gdzie wszczynano otwarte prześladowania religijne, lub skryte i nie mniej ciężkie, najbardziej skromni wierni mogli w każdej chwili znaleźć się w dramatycznej konieczności wyboru między ich wiarę, którą mają obowiązek zachowania w stanie nienaruszonym, a wolnością, środkami utrzymania, a nawet własnym życiem. Ale w normalnych czasach, w zwykłych warunkach rodzin chrześcijańskich, zdarza się czasami, że dusze są postawione przed alternatywą naruszenia niezbywalnych obowiązków lub narażenia zdrowia, własności, pozycji rodzinnej lub społecznej, w bolesnych poświęceniach i przygniatających niebezpieczeństwach: widzą same siebie postawione w konieczności bycia heroicznymi i okazania się heroicznymi, jeśli chcą pozostać wierne swym obowiązkom i wytrwać w łasce Bożej." (Przemówienie z dnia 20 sierpnia 1941).

Moi drodzy bracia i siostry, rodzina katolicka nadal ma powołanie, które jest czasem zapomniane w naszych czasach. To jest powołanie do bycia pierwszym seminarium (por Sobór Watykański II, Optatam totius, n. 2). Co jest najbardziej pilną potrzebą Kościoła i świata w naszych czasach? Najpilniejszą potrzebą dzisiaj jest posiadanie autentycznie katolickich rodzin, które stają się pierwszymi seminariami powołań kapłańskich i zakonnych. Papież Jan Paweł II powiedział do małżeństw katolickich: „Jeśli Jezus aktem miłosnego upodobania do waszych rodzin, dał waszemu synowi powołanie kapłańskie lub zakonne, jaka będzie wasza postawa? Mam nadzieję, że wierzycie w słowa księdza Bosko, który powiedział: największym darem, jaki Bóg może dać rodzinie jest syn kapłan. Bądźcie więc gotowi do przyjęcia tego daru z serdeczną i szczerą wdzięcznością. " (Anioł Pański, 13 stycznia 1980).

Drodzy ojcowie, drogie matki, drodzy dziadkowie i babcie katolickie, mówcie: „Panie, jeśli chcesz, powołaj jednego z moim synów, jednego z moich wnuków do kapłaństwa". Młodzi mężczyźni i młode kobiety, którzy czujecie w duszy powołanie do małżeństwa, powołanie do założenia Kościoła domowego, mówcie: „Panie, jeśli chcesz, powołaj moje przyszłe dziecko do kapłaństwa." A wy chłopcy i młodzi mężczyźni, niektórzy z was mogą powiedzieć: „Panie, jestem gotów iść za Tobą, jeśli mnie powołujesz do kapłaństwa."

Jakie piękne powołanie by być prawdziwym katolikiem! Jakie piękne powołanie do walki o integralność wiary i przykazań Bożych! Jakie piękne powołanie do bycia rodziną katolicką, Kościołem domowym! Jakie piękne powołanie do bycia czystym młodym chłopcem, czystą młodą dziewczyną! Jakie piękna powołanie do bycia seminarzystą i księdzem z czystym i gorącym sercem!

Nie lękajcie się Goliata naszych czasów, którym jest dyktatura nowej globalnej ideologii antychrześcijańskiej. Ogień Boskiej miłości i dar męstwa od Ducha Świętego uczyni nas zdolnymi do pokonania Goliata pięcioma kamieniami z procy Dawida.

Przyjdź Duchu Święty i spraw, aby ponownie zakwitło wiele Kościołów domowych, które dadzą nam pięć kamieni, którymi Dawid pokona Goliata, tzn.: dobrych ojców i matki katolickie, czyste dzieci, czystą młodzież, czystych księży i nieustraszonych biskupów.

Przyjdź Duchu Święty, przyjdź! Amen.

tł. Tomasz Lewandowicz

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Printfriendly


POLITYKA PRYWATNOŚCI
https://rzymski-katolik.blogspot.com/p/polityka-prywatnosci.html
Redakcja Rzymskiego Katolika nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy opublikowanych na blogu. Komentarze nie mogą zawierać treści wulgarnych, pornograficznych, reklamowych i niezgodnych z prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia komentarzy, bez podania przyczyny.
Uwaga – Rzymski Katolik nie pośredniczy w zakupie książek prezentowanych na blogu i nie ponosi odpowiedzialności za działanie księgarni internetowych. Zamieszczone tu linki nie są płatnymi reklamami.