Pages

______________________________________________________________________

______________________________________________________________________

wtorek, 12 marca 2013

Kara śmierci to nie zabójstwo

Manipularz

Jednym z najbardziej budzących emocje problemów jest kara śmierci. Często padające w tym kontekście pytanie o stanowisko Kościoła wobec niej zdaje się mieć dwie odpowiedzi. Jedni będą zaciekle bronić tej formy ukarania przestępcy. Powołują się najczęściej na Tomasza z Akwinu, który owszem dopuszczał takie rozwiązanie. Druga strona sporu będzie powoływała się na Jana Pawła II oraz Benedykta XVI, którzy kilkakrotnie wypowiadali się na temat kary śmierci. Jaka jednak jest prawda? Okazuje się, że ani jedna strona ani druga nie ma do końca racji.

0 komentarze:

Prześlij komentarz______________________________________________________________________

Redakcja Rzymskiego Katolika nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy opublikowanych na blogu. Komentarze nie mogą zawierać treści wulgarnych, pornograficznych, reklamowych i niezgodnych z prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia komentarzy, bez podania przyczyny.

Uwaga – Rzymski Katolik nie pośredniczy w zakupie książek prezentowanych na blogu i nie ponosi odpowiedzialności za działanie księgarni internetowych. Zamieszczone tu linki nie są płatnymi reklamami.
______________________________________________________________________